Lukier Thermomix
- Cukier (150 g)
- Białko jajka (1 szt.)
- Sok z cytryny (5 ml)
Przepis na lukier z thermomixa krok po kroku
Do naczynia Thermomixa wsyp cukier. Zmiel go na cukier puder przez 25 sekund / obroty 10.
Załóż motylek w naczyniu Thermomixa. Dodaj białko i kilka kropel soku z cytryny.
Ubijaj całość przez 1 minutę / obroty 3.
Lukier jest gotowy do użytku.
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Pizza Thermomix
-
Gofry Thermomix
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Ciasto na pizzę Thermomix
-
Naleśniki Thermomix
-
Placki ziemniaczane Thermomix
-
Kawa mrożona Thermomix
-
Szarlotka Thermomix
-
Sernik Thermomix
-
Chałka Thermomix
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Pierniki z Thermomixu
-
Kopytka z Thermomixu
-
Ciasto na pierogi Thermomix
-
Sernik rosa Thermomix
-
Owsianka Thermomix
-
Piernik Thermomix
-
Przepisy do Thermomixa
Więcej informacji na temat lukru z thermomixa
Poznajcie ten prosty przepis na lukier Thermomix. Jego przygotowanie zajmie tylko chwilę, a na pewno nada dodatkowego smaku wszelkim wypiekom.
Potrzebne składniki do przygotowania lukru to cukier, białko jaja oraz kilka kropel soku z cytryny. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić lukier w Thermomixie, to na samym początku zmiel cukier na puder. Aby to osiągnąć należy ustawić Thermomix na obroty 10 i mielić cukier przez 25 sekund. Następnie dodaj już tylko białko i kilka kropel soku. Takie składniki ubija się z pomocą motylka przez minutę. Otrzymany lukier jest słodki i śnieżnobiały. Ten szybki i łatwy przepis na lukier z Thermomixa szczególnie przyda się w czasie ozdabiania świątecznych pierniczków. Ale równie świetnie pasuje do babek wielkanocnych, maślanych ciasteczek i do ciasta jogurtowego. Tak przygotowany domowy lukier to idealne rozwiązanie na pyszny, słodki akcent do wypieków.
Lukier to nic innego jak polewa, którą przyrządza się z cukru wymieszanego z odrobiną wody lub soku cytrynowego oraz białkiem. Dobry lukier powinien być gładki i błyszczący. Z naszego przepisu wykonasz tradycyjny lukier królewski. Z niego można zrobić również precyzyjne dekoracje.
Pierwszy prawdopodobny przepis na lukier pojawił się w książce kucharskiej wydanej w 1769 roku. Używany był do przystrajania wypieków na angielskim dworze. Rozróżnić można również lukier cukierniczy tzw. glazura. Przyrządza się go z cukru pudru oraz wody i soku. Takim lukrem najczęściej polewa się ciasta. Do niego również bardzo łatwo przyklejają się ozdoby tj. wiórki kokosowe, posypki, rozdrobnione orzechy. Ostatnim rodzajem lukru jest lukier plastyczny. Jest zdecydowanie bardziej gumowaty i stały, dlatego świetnie nadaje się do tworzenia figurek. Z niego przygotowuje się ozdoby takie jak zwierzątka, kwiaty lub postaci ludzkie w celu przystrojenia np. tortu weselnego. Do lukru dodać można również barwnik w paście lub żelu, dzięki czemu uzyskuje się go we wszystkich możliwych kolorach. Płynny barwnik mógłby rozrzedzić lukier.
Alergeny w lukrze z thermomixa
Lista alergenów dla lukru z Thermomixa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze lukru z thermomixa
Lukier przygotować można również z erytrolu.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.