Łopatka z szynkowara
- Łopatka wieprzowa (1000 g)
- Sól - 1,5 łyżki (15 g)
Przepis na łopatkę z szynkowara krok po kroku
Mięso pokrój w kostkę, zasyp przyprawami i solą.
Dokładnie wymieszaj i wstaw do lodówki na całą noc.
Ułóż mięso w szynkowarze, szczelnie zamknij i wstaw do dużego garnka wypełnionego wodą mniej więcej do wysokości 5/6 szynkowara.
Podgrzewaj ok, 1,5 h przy temperaturze ok. 80 stopni.
Schłodź szynkowar pod zimną wodą i wstaw do lodówki na 12 h.
-
Szynka z szynkowara
-
Wędlina z szynkowara
-
Schab z szynkowara
-
Mielonka z szynkowara
-
Wędliny z szynkowara
-
Karkówka z szynkowara
-
Boczek z szynkowara
-
Golonka z szynkowara
-
Kiełbasa z szynkowara
-
Szynka z szynkowara z żelatyną
-
Kurczak z szynkowara
-
Pierś z indyka z szynkowara
-
Pasztet z szynkowara
-
Salceson z szynkowara
-
Marynata do schabu z szynkowara
-
Wołowina z szynkowara
-
Filet z indyka z szynkowara
-
Dania z szynkowara
Więcej informacji na temat łopatki z szynkowara
Łopatka z szynkowara to pomysł na pyszny, zdrowy dodatek na kanapki, do sałatek i innych dań głównych. Wędlina przygotowana w szynkowarze jest smaczna, dobra na wiele okazji, a przy tym bardzo zdrowa i nie zawiera zbędnych dodatków tak jak wiele wędlin przemysłowych. Łopatka wieprzowa jest dobrym źródłem białka, witamin z grupy B, żelaza, cynku, selenu, czy magnezu. Przepis na łopatkę z szynkowara to świetny pomysł na włączenie domowych mięs do swojej diety. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić łopatkę z szynkowara, aby była naprawdę pyszna i dobra na wiele okazji, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Przygotowanie mięsa w szynkowarze gwarantuje, że będzie ono niezwykle soczyste, miękkie, kruche i delikatne. Nie wymaga też żadnych zbędnych, chemicznych dodatków, ani wzmacniaczy smaku. Jako dodatek wystarczą zioła i ulubione przyprawy lub gotowa przyprawa do mięs, które sprawią, że łopatka z szynkowara będzie miała aromatyczny smak i zapach. Warto dodać na przykład majeranek, mieloną słodką paprykę, kolorowy pieprz, liście laurowe czy ziele angielskie. Rodzaj i ilość dodanych przypraw możesz dopasować indywidualnie do swoich upodobań kulinarnych, aby wersja finalna jak najbardziej trafiała w gusta Twoje i Twojej rodziny. Szynkowar to sprzęt kuchenny, w który zdecydowanie warto zainwestować, jeśli lubisz tego rodzaju naturalne, domowe mięsne dodatki do różnych dań. Ich samodzielne przygotowanie gwarantuje najwyższą jakość, niski stopień przetworzenia i brak zbędnych, potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia dodatków. Koniecznie czytaj dalej, jeśli planujesz samodzielnie przygotować łopatkę z szynkowara, nasz prosty przepis pokaże Ci jak zrobić to w prosty i szybki sposób, tak aby była naprawdę najlepsza.
Alergeny w łopatce z szynkowara
Lista alergenów dla łopatki z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na łopatkę z szynkowara
Wartości odżywcze łopatki z szynkowara
Łopatka z szynkowara to pyszne, zdrowe, dobre jakościowo mięso do samodzielnego przygotowania w domu.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.