Lody arbuzowe
- Arbuz (1000 g)
- Miód - 2 łyżki stołowe (30 g)
- Sok z cytryny (40 ml)
Przepis na lody arbuzowe krok po kroku
Arbuza obierz, oczyścić z pestek i pokrój w drobną kostkę.
Kawałki arbuza włóż do pojemnika blendera, dodaj do niego miód oraz sok z cytryny i zblenduj na jednolitą masę.
Masę z arbuza przełóż do foremek na lody i wstaw do zamrażarki na kilka godzin.
Gotowe lody podawaj jako deser.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Galaretka bez cukru
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat lodów arbuzowych
Lody arbuzowe to doskonały pomysł na domowej roboty lody. Lody arbuzowe na patyku przygotowane w domu to doskonała propozycja na orzeźwiająco przekąskę dla dzieci i dorosłych. Przepis na lody arbuzowe jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: arbuz, miód oraz sok z cytryny. Lody warto przygotować w sezonie letnim, ponieważ świetnie sprawdzą się jako orzeźwienie w upalne dni.
A jak zrobić lody arbuzowe? Arbuza obierz, oczyścić z pestek i pokrój w drobną kostkę. Kawałki arbuza włóż do pojemnika blendera, dodaj do niego miód oraz sok z cytryny i zblenduj na jednolitą masę. Masę z arbuza przełóż do foremek na lody i wstaw do zamrażarki na kilka godzin. Gotowe lody podawaj jako deser.
Arbuz w około 92% składa się z wody, dlatego zaleca się jego spożywanie w upalne dni, ponieważ doskonale nawodni nasz organizm. Dodatkowo arbuzy zawierają spore ilości przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalniają proces starzenia się skóry.
Miód pszczeli składa się w głównej mierze z węglowodanów. W miodzie znajdziemy także enzymy, które pochodzą głównie z gruczołów ślinowych pszczół – do najważniejszych możemy zaliczyć inwertazę, która hydrolizuje sacharozę do glukozy oraz fruktozy. Miło co zawiera także składniki mineralne, do których zaliczyć możemy: potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan oraz kobalt. Miód zawiera także niewielkie ilości witaminy A, C oraz niektórych witamin z grupy B. Obecność antyoksydantów w miodzie ma wpływ na zmniejszenie produkcji wolnych rodników, oraz zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób nowotworowych.
Podsumowując: wiesz już, jak samemu przygotować domowe lody arbuzowe. Szybkie w przygotowaniu lody świetnie sprawdzą się jako zimna, orzeźwiająca przekąska dla dzieci i dorosłych. Najlepsze lody warto przygotować w sezonie letnim i podawać w upalne dni. Produkty niezbędne do przygotowania lodów dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w lodach arbuzowych
Lista alergenów dla lodów arbuzowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na lody arbuzowe
Wartości odżywcze lodów arbuzowych
Lody arbuzowe to propozycja na orzeźwiający deser. Arbuz w większości składa się z wody i jest produktem niskokalorycznym. Stanowi on doskonały sposób na nawodnienie organizmu w sezonie letnim.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.