Lobio po ormiańsku
- Cebula (200 g)
- Marchewka (90 g)
- Fasola konserwowa - czerwona (600 g)
- Orzechy włoskie (50 g)
- Sok z granatu 100% (30 ml)
- Natka pietruszki (45 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na lobio po ormiańsku krok po kroku
Cebulę obierz i posiekaj w drobną kostkę.
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej cebulę.
Marchewkę obierz i pokrój w plasterki. Dodaj ją do cebuli.
Wlej fasolę wraz z zalewą i 1 szklankę wody.
Dodaj: szczyptę soli i pieprzu, 1/2 łyżeczki czosnku, 2 łyżeczki ziół prowansalskich, 1 łyżeczkę cząbru i 1 łyżeczkę papryki.
Gotuj ok. pół godziny pod przykryciem, na niewielkim ogniu, aż fasola zacznie się rozpadać
Następnie dodaj sok z granatu i posiekane orzechy.
Całość podawaj z posiekaną natką pietruszki.
-
Fabada
-
Ribollita
-
Zupa fasolowa z makaronem
-
Zupa krem z fasolki szparagowej
-
Staropolska zupa fasolowa
-
Zupa fasolowa na żeberkach
-
Zupa fasolkowa
-
Zupa fasolowa tradycyjna
-
Zupa z czerwonej fasoli
-
Zupa z fasolki szparagowej z serkiem topionym
-
Zupa z fasolką szparagową
-
Zupa krem z zielonej fasolki szparagowej
-
Zupa fasolowa ze śmietaną
-
Zupa fasolowa
Więcej informacji na temat lobio po ormiańsku
Lobio, po ormiańsku to pyszna zupa, której korzenie leżą co prawda w kuchni gruzińskiej, jednak popularna jest także w ormiańskiej. Przygotowuje się ją na bazie fasoli.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić lobio po ormiańsku, by było smaczne i proste, to ten sprawdzony przepis będzie najlepszym wyborem. Powstaje z niego tradycyjny i domowy posiłek. Lobio, oznacza w wolnym tłumaczeniu po prostu fasolę. Dlatego określenie to bardzo często można spotkać nie tylko w przypadku tradycyjnej zupy, ale również potrawki z udziałem fasolki, czy pasty fasolowej na kanapki. Z tego względu można również znaleźć mnóstwo różnych, wcale do siebie niepodobnych przepisów na dania z fasoli, które określa się właśnie mianem lobio. Lobio, dotyczy potraw nie tylko z fasoli czerwonej, ale również białej, czy zielonej szparagowej. W tym przepisie używa się jednak czerwonej fasoli, która jest nie tylko bardzo smaczna, ale również niezwykle odżywcza.
Przepis na lobio po ormiańsku to doskonały pomysł na pyszne danie, które jest bardzo sycące i odżywcze. Ta pyszna zupa fasolowa doskonale sprawdzi się na co dzień. Jej bazą jest czerwona fasola. Można skorzystać również z tej konserwowej, wtedy całość zajmie znacznie mniej czasu. Ta zupa idealnie komponuje się z orzechami. Lobio, jest przysmakiem, o niezwykłej popularności. Prawdopodobnie duży wpływ ma na to ciekawa kompozycja ziół i przypraw, które tworzą razem naprawdę wyśmienitą potrawę, pełną smaku i aromatu. Lobio, można jeść z chlebem, pitą, czy tortillą. Dzięki temu całość jest nawet bardziej sycąca. Potrawa jest oryginalnie wegańska, czyli nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Zwyczajowo stosowanymi dodatkami są: kolendra, orzechy włoskie, czosnek, cebula. Lobio, jest podawane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Lobio z czerwonej fasoli jest sycące, dość pikantne i aromatyczne, z wyczuwalną nutą czosnku i orzechów. Lobio z tego przepisu porwie Cię wprost do ormiańskiej kuchni i nakarmi przepyszną zupą pełną wspaniale przeplatających się smaków i aromatów.
Alergeny w lobio po ormiańsku
Lista alergenów dla Lobio po ormiańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze lobio po ormiańsku
To opcja zdrowa, pełna białka, która świetnie sprawdzi się na co dzień.
Energia i białka
(265g)
Węglowodany
(265g)
Tłuszcze
(265g)
Witaminy
(265g)
Składniki mineralne
(265g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.