Lin w śmietanie
- Śmietana 12% - 2 łyżki (20 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 łyżka (10 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
- Lin (ryba) - 1 duży filet (200 g)
Przepis na lina w śmietanie krok po kroku
Rybę opłucz, osusz, natrzyj solą i pieprzem. Obtocz w mące i usmaż na patelni na oliwie z obu stron.
Do śmietany dodaj drobno posiekany czosnek i przyprawy. Dokładnie wymieszaj.
Usmażoną rybę przełóż do naczynia żaroodpornego i polej sosem śmietanowym.
Piecz ok. 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Podawaj z kaszą lub ziemniakami.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat lina w śmietanie
Lin w śmietanie to potrawa, która świetnie sprawdzi się zarówno jako szybki, pyszny obiad dla całej rodziny, jak również odświętne danie na Boże Narodzenie, czy inną uroczystą okazję. Sos śmietanowy przygotowywany na przykład z cebulą, z koperkiem, lub z czosnkiem idealnie podkreśla i dopełnia smak delikatnej ryby. Przepis na lina w śmietanie jest niezwykle prosty, a cały proces przygotowania nie zajmie Ci więcej niż 30 minut. W tak krótkim czasie może przygotować to wykwintne danie jakim jest lin w śmietanie po mazursku, który zachwyci wszystkich miłośników ryb i nie tylko. To świetna propozycja zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych dzieci, które również pokochają to danie. Jeśli zastanawiasz się jak przyrządzić lina w śmietanie nasz przepis będzie dla ciebie idealną wskazówką i inspiracją. Jest to danie z którym poradzi sobie każdy, nawet najbardziej początkujący kucharz ponieważ nie wymaga zaawansowanych umiejętności kulinarnych, specjalistycznego sprzętu, ani wyszukanych składników. Najlepiej zacząć od przygotowania sosu - śmietanę wymieszaj z drobno posiekanym, lub przeciśniętym przez praskę czosnkiem i koperkiem. Smażony, obtoczony w mące filet ryby umieść w naczyniu żaroodpornym i zalej sosem śmietanowym i wstaw do piekarnika na kilka minut... To wszystko! Lin pieczony w śmietanie gotowy. Tak przygotowaną rybę najlepiej podawać na ciepło, odrazu po przygotowaniu. Do ryby idealnie pasują gotowane lub pieczone ziemniaki, kasza lub ryż, a także wszelkiego rodzaju surówki, czy warzywa gotowane na parze. Każdy z pewnością znajdzie najlepsze dla siebie dodatki. W ramach wzbogacenia smaku sosu śmietanowego, możesz dodać również podsmażanej, drobno posiekanej cebulki, czy grzybów - na przykład pieczarek lub kurek. Jako przyprawy najlepiej sprawdza się świeży rozmaryn i świeżo mielony pieprz. Koniecznie poznaj nasz przepis na lina pieczonego w śmietanie - gwarantujemy, że danie to pozostanie w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w linie w śmietanie
Lista alergenów dla lina w śmietanie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 12%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- lin (ryba)
Wartości odżywcze lina w śmietanie
Najlepiej wybrać śmietanę o zawartości tłuszczu nie większej niż 12%, aby ograniczyć kaloryczność i zawartość kwasów tłuszczowych.
Węglowodany
(240g)
Tłuszcze
(240g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.