Likier pomarańczowy
- Skórka z pomarańczy - z 5 pomarańczy (200 g)
- Spirytus (250 ml)
- Wódka (250 ml)
- Cukier (200 g)
Przepis na likier pomarańczowy krok po kroku
Pomarańcze bardzo dobrze wyszoruj gąbeczką pod zimną wodą.
Zesterem (specjalnym sprzętem do skrobania cytrusów) zeskrob skórkę z pomarańczy.
Skórki wrzuć do słoika, wlej spirytus i dodaj ziarenka z jednej laski wanilii.
Słoik bardzo dobrze zakręć i pozostaw na miesiąc.
Co 3 dni można przemieszać słoik (wstrząsając go kilka razy).
Po 4 tygodniach odcedź płyn od skórek (sitko plus lejek). Płyn wlej do butelki na alkohol.
Wlej do butelki wódkę.
200 ml wody umieść w garnku i zagotuj.
Do gorącej wody dodaj cukier i gotuj do rozpuszczenia.
Ostudź syrop cukrowy.
Chłodny syrop cukrowy wlej do butelki. Dobrze zakręć butelkę i wszystko wymieszaj.
Odstaw likier pomarańczowy w ciemne miejsce na miesiąc.
Po miesiącu napój jest gotowy.
Więcej informacji na temat likieru pomarańczowego
Domowy napój alkoholowy idealny na imprezę? Likier pomarańczowy na wódce i na spirytusie będzie idealny. Zobacz, jak zrobić likier pomarańczowy. Jest to bardzo proste. Potrzebujesz kilku składników i dwóch miesięcy na zrobienie tego sprawdzonego przepisu. Przepis na likier pomarańczowy jest pyszny i ma waniliowy posmak. Zrobienie go jest naprawdę proste. Likier pomarańczowy nie tylko na imprezie będzie świetnym pomysłem. Pokaż znajomym, że przygotowanie domowego likieru nie jest trudne, a daje pyszny, alkoholowy trunek.
Likier pomarańczowy to napój na bazie skórki z pomarańczy z wódką i spirytusem. Jest dobrym pomysłem na imprezę. Dodatek wanilii sprawia, że likier pomarańczowy jest bardzo smaczny. Zrobienie likieru pomarańczowego nie jest wymagające pod względem umiejętności. Jeśli nigdy nie próbowałeś przygotowywać swojskiego, domowego alkoholu, ten przepis będzie dla Ciebie bardzo dobry. Jak zrobisz likier pomarańczowy, będzie on świetnym dodatkiem do potraw. Genialnie sprawdzi się w nasączeniu ciast i biszkoptów. Jednym słowem – do deserów (i nie tylko) nada się znakomicie.
Lubisz próbować nowe alkoholowe smaki? Likier pomarańczowy to sprawdzony przepis na prosty, ale niecodzienny napój z alkoholem. Jak zrobić likier pomarańczowy na wódce i na spirytusie? Taki sprawdzony przepis robi się z przyjemnością. Przepis na likier pomarańczowy wykonuje się ze skórki pomarańczowej (z 5 owoców), a nie z miąższu owocu. By nie zepsuć smaku domowego likieru z pomarańczy nie można dodać białej części, która znajduje się pod skórką. Dlaczego? Domowy napój alkoholowy miałby wtedy gorzkawy smak, a to oczywiście jest niepożądane. Dlatego, do przepisu na likier pomarańczowy przyda Ci się specjalny przyrząd. Zester, bo o tym mowa, jest to rodzaj skrobaczki do skórki z owoców. Ułatwia on właśnie zeskrobanie samej skórki bez naruszania białej błonki. Jeżeli nie masz w dom zestera, możesz obciąć nożem skórki i je rozdrobnić na cienkie paseczki (pamiętając o powyższej zasadzie). Można też skórkę zetrzeć na tarce. Gdy masz gotowe skórki z pomarańczy, umieść je w słoiku ze spirytusem. By dodać nieco aromatu, dorzuć też ziarenka z laski wanilii. Zamknij szczelnie wszystko i pozostaw na miesiąc. Warto co kilka dni przemieszać (wstrząśnij słoik). Po tym czasie odcedź alkohol do butelki. Nie zapomnij o sitku, by w butelce został sam klarowny płyn. Wszystko wymieszaj z wódką i przygotuj syrop cukrowy. Wystarczy zagotować wodę z cukrem, ostudzić i dodać go do alkoholu. Wymieszaj, zamknij szczelnie i pozostaw na kolejny miesiąc.
*Wanilię w przepisie można pominąć.
Alergeny w likierze pomarańczowym
Lista alergenów dla likieru pomarańczowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na likier pomarańczowy
Wartości odżywcze likieru pomarańczowego
Alkohol nie jest zalecanym napojem w diecie osób, które mają nadciśnienie. Nie jest wskazany przy chorobach wątroby i trzustki. Osoby z nieprawidłową glikemią (cukrzyca, insulinooporność) również powinny unikać takich trunków, gdyż mają wysoką zawartość cukru.
Energia i białka
(110g)
Węglowodany
(110g)
Tłuszcze
(110g)
Witaminy
(110g)
Składniki mineralne
(110g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.