Leniwa Pachlawa z ciasta francuskiego
- Ciasto francuskie (400 g)
- Orzechy włoskie (150 g)
- Migdały (50 g)
- Miód (125 g)
- Cynamon (5 g)
- Masło (20 g)
- Pistacje (50 g)
Przepis na leniwą pachlawę z ciasta francuskiego krok po kroku
Orzechy posiekaj bardzo drobno i wysyp na patelnię. Całość podpraż przez 10 minut na suchej patelni.
Dodaj 6 łyżek miodu i cynamon. Dokładnie wymieszaj.
Masło roztop w rondelku i odstaw.
Arkusz ciasta rozwałkuj i podziel na 3 równe części.
Naczynie żaroodporne wyłóż papierem do pieczenia i rozłóż na nim pierwsze arkusz. Posmaruj ciasto cienko masłem.
Na ciasto rozprowadź połowę masy orzechowej. Następnie przykryj kolejnym arkuszem i rozłóż kolejną warstwę orzechów. Ostatni arkusz ciasta też posmaruj masłem.
Ciasto podziel na 12 równych kwadratów.
Piecz przez 40 minut, aż ciasto się rozwarstwi w 180 st. C.
Gotowe ciastka posmaruj miodem.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto francuskie z jabłkami
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Paszteciki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Pastel de nata
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego
-
Tarta z ciasta francuskiego
-
Paluchy z ciasta francuskiego
-
Fornetti
-
Pasteis de nata
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Szparagi w cieście francuskim
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Ciasto francuskie z nutellą
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
-
Przekąski z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat leniwej pachlawy z ciasta francuskiego
Leniwa pachlawa z ciasta francuskiego to doskonała opcja dla wszystkich miłośników ciekawych słodkości. Ten deser zaskakuje nie tylko ciekawą fakturą, ale i smakiem. Pachlawa, to tradycyjna słodycz Armenii. Nawiązuje ona do klasycznego, tureckiego deseru znanego pod nazwą baklawa. Na podobieństwo wskazuje, chociażby sama nazwa. Turecka wersja jest znana i lubiana w takich krajach kulinarnych jak Azerbejdżan, Grecja, Bułgaria czy też w innych bałkańskich. Pachlawa jest tradycyjnym zapiekanym deserem. Smakuje równie dobrze na zimno, jak i na gorąco. Pachlawę można przechowywać w lodówce, należy ją jednak przed podaniem doprowadzić do temperatury pokojowej.
Przepis na leniwą pachlawę z ciasta francuskiego to doskonały pomysł na pyszny deser. Tradycyjna ormiańska pachlawa jest delikatnie krucha, orzechowa i bardzo słodka. Za sprawą specyficznego ciasta (przypominającego nieco znane ciasto francuskie) i prawdziwych, naturalnych składników. Szacuje się, że pachlawa zawiera 60% tłuszczu, 34% węglowodanów oraz 6% białka. Jest to więc przekąska raczej niezdrowa i warto sięgać po nią tylko raz na jakiś czas, aby zachować zbilansowaną dietę. Jednak ze względu na bogactwo bakalii, będzie lepszym deserem niż te, które tradycyjnie można znaleźć w sklepach.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić leniwą pachlawę z ciasta francuskiego, by była tradycyjna, pyszna i dobra nawet dla początkujących, to ten prosty deser będzie doskonałym rozwiązaniem. Klasyczną baklawę przygotowuje się z ciasta listkowego – zwanego niekiedy korą (nazwa bałkańska) lub ciastem filo (grecka) – przełożonego warstwami pokrojonych orzechów (włoskich lub migdałów) z cukrem lub miodem. Jednak w tym przepisie do pachlawy używa się ciasta francuskiego, które można znaleźć w każdym większym sklepie. To sprawia, że przygotowanie tego deseru jest niezwykle proste i szybkie, więc można się nim cieszyć nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień. Najlepiej wybierać ciasto z jak najkrótszym składem, dzięki temu ma się pewność, że ma ono najlepszą jakość i mało sztucznych dodatków.
Alergeny w leniwej pachlawie z ciasta francuskiego
Lista alergenów dla Leniwej Pachlawy z ciasta francuskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
- Migdały
- Pistacje
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze leniwej pachlawy z ciasta francuskiego
To opcja, która zawiera sporo cukru prostego, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(67g)
Węglowodany
(67g)
Tłuszcze
(67g)
Witaminy
(67g)
Składniki mineralne
(67g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.