Lemoniada lawendowa
- Lawenda suszona - 1 łyżka (10 g)
- Cytryna (30 g)
- Imbir korzeń (20 g)
- Mięta (10 g)
- Syrop z agawy - 2 łyżki (20 g)
Przepis na lemoniadę lawendową krok po kroku
Suszoną lawendę zalewamy wrzątkiem (250 ml) i odstawiamy na około 15 minut. Następnie odcedzamy nasiona, a wywar przelewamy do dzbanka.
Imbir i cytrynę kroimy w plasterki. Wrzucamy je razem do dzbanka z naparem.
Do dzbanka dodajemy zimną wodę (750 ml) oraz syrop z agawy. Wszystko dokładnie mieszamy. Opcjonalnie możemy dodać pokruszony lód.
Więcej informacji na temat lemoniady lawendowej
Pyszna lemoniada lawendowa to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu napój, który idealnie sprawdzi się jako orzeźwienie podczas upalnych dni. Napar z lawendy w połączeniu z miętą, imbirem, cytryną i lodem jest bardzo dobry, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Najlepszy napój zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić go o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.
Jak zrobić lemoniadę lawendową? Przygotowanie jej jest bardzo łatwe. Na początku suszoną lawendę zalewamy wrzątkiem (250 ml) i odstawiamy na około 15 minut. Następnie odcedzamy nasiona, a wywar przelewamy do dzbanka. Imbir i cytrynę kroimy w plasterki. Wrzucamy je razem do dzbanka z naparem. Do dzbanka dodajemy zimną wodę (750 ml) oraz syrop z agawy. Wszystko dokładnie mieszamy. Opcjonalnie możemy dodać pokruszony lód.
Sprawdzony przepis na lemoniadę lawendową nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z cytryn, które posiadają wiele wartości odżywczych. Owoce są przede wszystkim doskonałym źródłem beta – karotenu, magnezu, żelaza oraz witamin z grupy B, a także E. Wpływają na pobudzenie procesów trawiennych oraz powodują szybsze oczyszczanie się naszego organizmu. Cytryna posiada również przeciwutleniacze, które mają działanie antynowotworowe. Dodatkowo ze względu na wysoki poziom witaminy C owoce doskonale sprawdzą się przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, ponieważ chroni nas przed zapaleniem wielostawowym. Cytryna pomimo niskiego PH, nie ma działania zakwaszającego tylko zasadowe.
Najlepsza domowa lemoniada z lawendą i miętą odpowiednio przygotowana posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybka i łatwa w przygotowaniu oraz dobra w smaku. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na smaczny napój na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.
Alergeny w lemoniadzie lawendowej
Lista alergenów dla lemoniady lawendowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na lemoniadę lawendową
Wartości odżywcze lemoniady lawendowej
Lemoniada ma niski IG, dzięki czemu możemy na stałe wprowadzić ją do naszego menu.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.