Łazanki z boczkiem
- Makaron łazanki (200 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (24 ml)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Boczek wędzony bez kości (100 g)
- Kapusta biała (500 g)
Przepis na łazanki z boczkiem krok po kroku
Ugotuj makaron według przepisu na opakowaniu.
Na patelni rozgrzej olej.
Na oleju podsmaż drobno posiekaną cebulę.
Boczek pokrój w kostkę i dodaj do cebuli. Całość podsmaż.
Kapustę drobno posiekaj i dodaj na patelnię.
Całość wymieszaj, dodaj 3 łyżki wody, liść laurowy, 2 ziela angielskie, sporą szczyptę soli i szczyptę pieprzu. Dokładnie wymieszaj i duś pod przykryciem około 20-30 minut.
Makaron wymieszaj z kapustą, podpraż jeszcze chwilę na patelni.
-
Zapiekanka makaronowa
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Spaghetti carbonara
-
Łazanki
-
Spaghetti bolognese
-
Makaron z kurczakiem
-
Ravioli
-
Pappardelle
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Makaron z tuńczykiem
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Makaron z pesto
-
Makaron z cukinią
-
Makaron z krewetkami
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Makaron z pieczarkami
-
Pomysły na obiad z makaronem
Więcej informacji na temat łazanków z boczkiem
Łazanki z boczkiem to tradycyjne danie kuchni polskiej. Przygotowane z makaronu, od które danie nosi nazwę, kapusty i boczku jest lubiane przez wiele osób.
Łazanki z kapustą i boczkiem to fajne, szybkie i tanie danie. Możesz je przygotować dzień wcześniej, bo danie to zyskuje tylko na smaku z upływem czasu. Kapustę do łazanek możesz przygotować w większej ilości i zamknąć w słoikach tak aby były wielkości jednej porcji, jaką zużyjesz. Dzięki temu będziesz mieć zawsze w lodówce awaryjną opcję na szybki i smaczny obiad. Łazanki mogą być przygotowane z kiszoną kapustą lub świeżą kapustą. Obie wersje są równie popularne i chętnie przygotowywane. Obie wersje łączy to, że przygotowane są z boczkiem wędzonym. Nadaje on pyszne, wyjątkowego smaku wędzenia kapuście. Makaron wykorzystywany do dania to makaron łazanki. Makaron ten ma kształt małych kwadracików, jest on specyficzny w smaku, dość twardy po ugotowaniu, idealnie łączy się z kapustą. Do przygotowania łazanek możesz wykorzystać także makaron świderki, kokardki czy fale. Te trzy kształty również dobrze łączą się z kapustą. Przepis na łazanki z boczkiem jest bardzo łatwy i szybki w przygotowaniu. Przyrządzenie dania nie sprawi trudności nikomu. A jak zrobić łazanki z kapustą i boczkiem dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania jest szczegółowo opisany.
Łazanki z kapustą i boczkiem to wyśmienite, pyszne danie tradycyjne naszej kuchni. Łatwe w przygotowaniu oraz z możliwością przygotowania farszu do słoików danie to sprawia, że jest wybierane na szybki i smaczny obiad.
Alergeny w łazankach z boczkiem
Lista alergenów dla łazanków z boczkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron łazanki
Wartości odżywcze łazanków z boczkiem
Łazanki z boczkiem to tradycyjne danie kuchni polskiej. Danie możesz być spożywane raz na jakiś czas bez obaw o negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Energia i białka
(218g)
Węglowodany
(218g)
Tłuszcze
(218g)
Witaminy
(218g)
Składniki mineralne
(218g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.