Langustynki
- Langustynki (1000 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Natka pietruszki - 2 pęczki (80 g)
- Czosnek - 4 łyżki (60 g)
- Bazylia świeża - 1 garść (5 g)
- Papryczka chili czerwona świeża - 1 szt (20 g)
Przepis na langustynki krok po kroku
Na dużej patelni rozgrzej oliwę. Dodaj drobno posiekany czosnek i papryczkę.
Langustynki umyj i dobrze powycieraj. Delikatnie posyp je solą i włóż na patelnię. Zalej 1/4 szklanki wody.
Natkę pietruszki i bazylię drobno posiekaj i dodaj na patelnię. Duś wszystko przez 5 minut.
Gotowe danie skrop sokiem z cytryny.
Więcej informacji na temat langustynek
Langustynki choć rzadko goszczą w menu, to jednak zdecydowanie warto to zmienić, gdyż są pyszne i obfitują w mnóstwo cennych składników, które są niezbędne dla zachowania zdrowia. Pomimo, że ich przygotowanie wydaje się trudne, z tym przepisem przekonasz się, że nie jest to prawda. Tak przygotowane langustynki mają niezwykle miękkie i soczyste mięso i smakują wybornie. Idealnie łączą się z sałatką i czosnkową grzanką. Można je również jeść bez żadnych dodatków, ze względu na naturalnie wspaniały smak.
Przepis na langustynki jest niezwykle prosty i szybki. Nie potrzeba do niego żadnych specjalnych umiejętności czy sprzętów. Ten przepis będzie idealny dla wszystkich początkujących osób, które chcą po raz pierwszy przygotować te owoce morza. To receptura, która zawsze się udaje i pozwala cieszyć się wspaniałym smakiem langustynek.
Jeżeli zastanawiasz się jak przygotować langustynki, by smakowały naprawdę dobrze i wyjątkowo, to ten przepis idealnie się sprawdzi. Choć może się wydawać bardzo prosty i nudny, wcale tak nie jest. Ze względu na idealne połączenie langustynek z czosnkiem i natką pietruszki smakuje po prostu cudownie. To przepis, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom prostoty w kulinarnym świecie.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak przyrządzić langustynki, które sprawią, że wszyscy domownicy pokochają te owoce morza, a tobie uda się ich zaskoczyć w łatwy i szybki sposób, to ten przepis jest strzałem w dziesiątkę. Powstają z niego wspaniałe i dobrze doprawione langustynki w sosie z czosnku i natki pietruszki, który idealnie podkreśla ich słony i delikatny smak.
Krewetki langustynki to naprawdę smaczny i wartościowy produkt z którego dobrze jest korzystać na co dzień. Są świetnym źródłem selenu i cynku, pierwiastków, którą są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego i odpornościowego. Dostarczają również cennych kwasów Omega 3, które dbają o zdrowie układu krwionośnego i nerwowego. Mają naprawdę delikatny smak, który świetnie doprawić tylko lekko, najlepiej przy pomocy świeżych ziół lub czosnku.
Alergeny w langustynkach
Lista alergenów dla langustynek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Skorupiaki i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- langustynki
Wartości odżywcze langustynek
Langustynki są świetnym źródłem cynku i selenu, dlatego powinny gościć w menu jak najczęściej.
Energia i białka
(408g)
Węglowodany
(408g)
Tłuszcze
(408g)
Składniki mineralne
(408g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.