Langosz
- Mąka pszenna typ 500 - 2 pełne szklanki (300 g)
- Drożdże świeże (15 g)
- Cukier - 1 łyżeczka (5 g)
- Olej rzepakowy (500 ml)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu - 1 opakowanie (150 ml)
- Ser gouda (50 g)
Przepis na langosza krok po kroku
Do szklanki ciepłej wody dodaj drożdże, 1 łyżkę mąki i cukier. Dokładnie wymieszaj. Odstaw na 15 minut, by zaczyn zaczął pracować.
Do dużej miski przesiej mąkę, dodaj sól i powoli wlewaj zaczyn. Wszystko dokładnie wyrób rękami, by powstało spójne ciasto.
Ciasto odstaw na 20 minut do wyrośnięcia.
Podziel ciasto na 6 małych części i uformuj z nich kulki. Każdą kulkę rozwałkuj na bardzo płaski i cienki placek.
Na patelni rozgrzej olej i smaż każdy placek po 1 minucie z obu stron.
Podawaj każdy placek posmarowany jogurtem i posypany serem
Więcej informacji na temat langosza
Langosz to tradycyjny węgierski placek, który ma bardzo wielu zwolenników. Nic dziwnego, smakuje naprawdę wybornie, a robi się go bardzo szybko. Nazywany jest czasami węgierską pizzą ze względu na smak, a także fakturę. Wykonuje się go bardzo łatwo z kilku podstawowych składników, które zwykle goszczą w spiżarni. Najlepiej smakuje podany ze śmietaną lub jogurtem naturalnym i tartym żółtym serem. Wybór sera najlepiej dostosować do własnych preferencji. Węgierski langosz jest świetnym pomysłem na pyszny obiad czy kolację. Można dobrać jego rozmiar do swoich potrzeb.
Świetnie smakuje z serem tartym, który posypuje się na wierzch położonego na nim jogurtu. Jogurt można również doprawić według uznania, choć świetnie smakuje również bez dodatków.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić langosza, który będzie niesamowicie pyszny, a przy tym szybki w przygotowaniu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego placek idealny, o wspaniałym smaku i naprawdę fantastycznej fakturze.
Te placki węgierskie będą stanowiły świetny i naprawdę pyszny pomysł na sycącą kolację czy obiad. Choć jest to placek drożdżowy, to wcale nie trzeba czekać zbyt długo na jego wyrośnięcie. Pieczone na patelni stają się piękne, puszyste i naprawdę chrupiące. Można je podawać w bardzo tradycyjny sposób lub postawić na nowoczesności i spróbować ich z sosem pomidorowym i serem albo z warzywami położonymi na wierzchu. To przepis, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom szybkich dań.
Choć bardzo często można spotkać przepis na langosz w wersji z ziemniakami, to ten przepis jest bez ziemniaków. Dzięki temu całość jest dużo szybsza, łatwiejsza, a przy tym naprawdę dużo lżejsza. Można oczywiście wzbogacić swój placek o ziemniaki gotowane, by był bardziej sycący.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić langosz węgierski by był naprawdę smaczny i bardzo łatwy, to ta receptura przypadnie ci do gustu. Ten przepis na langosz pozwoli ci przygotować naprawdę wspaniały i prosty posiłek, który wygląda efektownie, a jeszcze lepiej smakuje.
Alergeny w langoszu
Lista alergenów dla langosza przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
- Ser gouda
Wartości odżywcze langosza
Te placki nie będą odpowiednie dla osób na diecie lekkostrawnej. By były bardziej wartościowe dobrze jest podawać je z warzywami.
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.