Lane kluski do rosołu
- Bulion drobiowy - 3 szklanki (750 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 - 5 łyżek (50 g)
Przepis na lane kluski do rosołu krok po kroku
Do miski wsyp mąkę i dodaj jajka.
Wymieszaj za pomocą łyżki, blendera lub miksera na idealnie gładkie ciasto.
W garnku zagotuj bulion.
Do gotującego się rosołu powoli wlewaj ciasto, cienką strużką.
Po ok. 1,5 minuty zamieszaj bulion i wyłącz palnik.
Więcej informacji na temat lanych klusek do rosołu
Domowe, lane kluski do rosołu to bardzo dobry pomysł na uniwersalny, szybki dodatek do zupy. Przepis na lane kluski do rosołu jest prosty, są bardzo szybkie do przygotowania, dlatego na pewno poradzisz sobie z nim, nawet nie mając dużego doświadczenia kulinarnego. Składniki niezbędne do tego, aby powstały najlepsze lane kluski do rosołu to wyłącznie jajka oraz mąka. Z tych dwóch składników powstają smaczne kluski, które będą świetnie pasować nie tylko do rosołu, ale również innych rodzajów zup. Jak zrobić lane kluski do rosołu? Należy zacząć od ugotowania bulionu. Zamiast kostki rosołowej warto jednak przygotować prawdziwy bulion na dużej ilości włoszczyzny (marchewka, seler, pietruszka, por, natka), wybranego mięsa lub kilku rodzajów mięs i przypraw (lubczyk, ziele angielskie, liście laurowe, natka pietruszki, koperek). Bulion powinien gotować się na małym ogniu minimum kilka godzin – im dłuższy czas gotowania, tym bardziej aromatyczny będzie jego smak i zapach. Następnie można przejść do przygotowania lanych klusek. Do miski wystarczy dodać mąkę, następnie jaja i odrobinę soli i pieprzu. Bardzo ważne jest dokładne wymieszanie ciasta na idealnie gładką masę, bez grudek. Możesz wykorzystać do tego blender, mikser, łyżkę lub trzepaczkę. Tak przygotowane, jednolite, gładkie ciasto należy następnie stopniowo, bardzo cienką strużką, wlewać do bulionu gotującego się na średnim ogniu. Nie należy od razu mieszać zupy, ale odczekać chwilę, aż kluski zmiękną i napęcznieją. Wystarczy około 1-1,5 minuty gotowania, aby łatwe, szybkie, smaczne lane kluski były gotowe. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić lane kluski do rosołu koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz najlepszy, prosty przepis, dzięki któremu przygotujesz je bez żadnego problemu.
Alergeny w lanych kluskach do rosołu
Lista alergenów dla lanych klusek do rosołu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze lanych klusek do rosołu
Kluski można przygotować też w wersji bezglutenowej, wykorzystując mieszankę mąk bezglutenowych.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.