Kuskus po arabsku
- Kasza kuskus - 1/2 szklanki (125 g)
- Pomidor - 1 sztuka (120 g)
- Ogórek - 1 sztuka (100 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (140 g)
- Cebula czerwona - 1 sztuka (100 g)
- Natka pietruszki - 1 garść (40 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na kuskus po arabsku krok po kroku
Kaszę kuskus przesyp do filiżanki i zalej gorącą wodą, poczekaj aż napęcznieje.
Warzywa pokrój w drobną kostkę i wymieszaj z kaszą.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek.
Całość obficie posyp posiekaną natką pietruszki i skropl sokiem z cytryny.
Więcej informacji na temat kuskusu po arabsku
Kuskus po arabsku to świetny pomysł na błyskawiczny lunch lub drugie śniadanie w ciągu dnia, który da Ci energię do końca dnia. Kuskus po arabsku znany też jako tabbouleh, czyli nic innego jak sałatka po arabsku.
Przepis na kuskus po arabsku jest tak naprawdę błyskawiczny i pyszny. Kaszę wystarcz przesypać do dowolnego naczynia i zalać gorącą wodą, poczekać chwilę aby całkowicie napęczniał. Już jest gotowy do spożycia.
Przełóż kuskus do miski i dodaj drobno pokrojone warzywa. Całość dokładnie wymieszaj i skropl sokiem z cytryny. Dopraw do smaku i dodaj oliwę z oliwek.
Całe danie obficie posyp posiekaną kolendrą lub natką pietruszki i liśćmi mięty. To doda sałatce aromatycznego, delikatnego i orzeźwiającego posmaku.
Sałatka po arabsku jakiś czas temu zyskała na popularności, często pojawia się jako forma przystawki w restauracjach orientalnych. Warto dodać, że kasza kuskus jest świetną opcją dla wszystkich osób wykluczających ze swojej diety gluten. Należy ona do kasz, które naturalnie nie zawierają glutenu, więc jest jak najbardziej bezpieczna dla osób cierpiących na choroby glutenozależne. Należy ona jednak do produktów o średnim indeksie glikemicznym dlatego z jej spożyciem powinny uważać szczególnie osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej np. insulinooporność lub cukrzyca typu 2. Wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na ilość jej spożycia w ciągu dnia.
Skoro już wiesz jak zrobić kuskus po arabsku, koniecznie wykorzystaj ten prosty przepis. Tym bardziej, że kasza kuskus sprawdzi się nie tylko jako forma przekąski ale także na obiad. Warto także wspomnieć, że kasza kuskus jest bogatym źródłem białka w porównaniu do innych rodzajów kasz, a także żelaza, fosforu czy kwasu foliowego na co szczególnie zwraca się uwagę u kobiet w ciąży. Kuskus nie dość, że jest smaczny i można z niego w bardzo krótkim czasie przygotować pyszne i sycące potrawy to także, świetnie się sprawdzi na drugi dzień. Nie ma więc obaw z przygotowaniem go wieczorem i spożyciem następnego dnia w pracy, szkole czy na uczelni. Będzie on tak samo dobry.
Alergeny w kuskusie po arabsku
Lista alergenów dla kuskusu po arabsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- kasza kuskus
Wartości odżywcze kuskusu po arabsku
Kuskus po arabsku inaczej tabbouleh, czyli idealny pomysł na drugie śniadanie lub lunch, który doda Ci energii do końca dnia.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.