Kurczak w sosie jogurtowym
- Piersi kurczaka bez skóry (800 g)
- Jogurt grecki pełnotłusty (300 g)
- Sok z cytryny (20 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na kurczak w sosie jogurtowym krok po kroku
Pierś z kurczaka pokrój na porcje.
Dopraw solą i pieprzem.
W misce umieść jogurt naturalny i dodaj sok z cytryny oraz przeciśnięty przez praskę czosnek.
Dopraw marynatę solą i pieprzem.
Umieść kurczaka w marynacie i odstaw na około 3-4 godziny.
Kurczaka wyłóż na blasze wraz z marynatą.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 25 minut.
Kurczaka podawaj z dodatkiem świeżych warzyw.
Więcej informacji na temat kurczaka w sosie jogurtowym
Kurczak z sosie jogurtowym to bardzo dobry pomysł na smaczny obiad dla całej rodziny. Kurczaka można podawać z dodatkiem ryżu lub puree ziemniaczanego. Smaczna marynata powoduje, że mięso jest bardzo kruche i soczyste. Przepis na kurczaka w sosie jogurtowym jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, jogurt grecki, sok z cytryny, czosnek, sól, pieprz.
Jak zrobić kurczaka w sosie jogurtowym? Pierś z kurczaka pokrój na porcje. Dopraw solą i pieprzem. W misce umieść jogurt naturalny i dodaj sok z cytryny oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Dopraw marynatę solą i pieprzem. Umieść kurczaka w marynacie i odstaw na około 3-4 godziny. Kurczaka wyłóż na blasze wraz z marynatą. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 25 minut. Kurczaka podawaj z dodatkiem świeżych warzyw.
Jogurt naturalny jest produktem pochodzącym z fermentacji mleka, jest dobrym źródłem wapnia, który bierze udział w prawidłowej budowie naszych kości. Jogurty naturalne są też bogate w naturalne bakterie probiotyczne, które mają dobroczynny wpływ na nasze jelita. Niwelują wzdęcia, poprawią perystaltykę jelit, a także pomagają skolonizować jelito dobrym bakteriom z rodziny Lactobacillus, które są jednymi z najbardziej powszechnych bakterii probiotycznych. Cytryna jest owocem tropikalnym pochodzącym z Chin. Jest ona źródłem witaminy C, która jest silnym środkiem antyoksydacyjnym. Chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. Cytryny są także źródłem błonnika regulującego pracę naszych jelit oraz kwasów owocowych, którym cytryna zawdzięcza swój kwaśny smak.
Podsumowując smaczna pierś w sosie jogurtowym będzie idealna na obiad dla całej rodziny. Danie jest aromatyczne i przypomina dania kuchni izraelskiej. Pierś z kurczaka jest mięsem dość suchym, dlatego nie powinno się poddawać jej zbyt długiej obróbce termicznej. Danie jest dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez dwa dni.
Alergeny w kurczaku w sosie jogurtowym
Lista alergenów dla kurczaka w sosie jogurtowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt grecki pełnotłusty
Wartości odżywcze kurczaka w sosie jogurtowym
Kurczak w sosie jogurtowym to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Kurczak zawiera dużą ilość składników mineralnych i witamin. Kurczak jest nisko kaloryczny i można go podawać osobom na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(275g)
Węglowodany
(275g)
Tłuszcze
(275g)
Witaminy
(275g)
Składniki mineralne
(275g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.