Kurczak w sosie curry
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 sztuki (450 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czerwona pasta curry - 2 łyżki (40 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Fasolka szparagowa mrożona (250 g)
- Mleczko kokosowe - niecała szklanka (200 ml)
- Sos sojowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na kurczaka w sosie curry krok po kroku
Mięso pokrój w kostkę. Czosnek i cebulę drobno posiekaj, paprykę pokrój w małe słupki, a fasolkę ugotuj na parze.
Na patelni rozgrzej oliwę. Dodaj pastę curry, czosnek, cebulę i pokrojonego kurczaka. Podsmażaj kilka minut.
Dodaj paprykę, fasolkę, dokładnie zamieszaj i podsmażaj jeszcze kilka minut.
Zalej mleczkiem kokosowym, dodaj sos rybny oraz przyprawy. Gotuj ok. 5 minut.
Podawaj z ryżem.
Więcej informacji na temat kurczaka w sosie curry
Kurczak w sosie curry to pyszne danie w sam raz na obiad dla całej rodziny. Przepis na kurczaka w sosie curry dedykowany jest przede wszystkim miłośnikom kuchni orientalnej. Jest to potrawa nie tylko niezwykle smaczna, ale również pięknie prezentująca się na stole, obok której ciężko przejść obojętnie. Co więcej, jej przygotowanie nie jest ani czasochłonne, ani skomplikowane. Wystarczy kilka chwil i łatwo dostępnych tanich składników, a danie niczym z najlepszej azjatyckiej restauracji znajdzie się na Twoim stole. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kurczaka w sosie curry nasz przepis z pewnością będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Poradzisz sobie z jego przygotowaniem, nawet jako początkujący kucharz i ugotujesz przepyszną pierś z kurczaka z warzywami i gęstym, kremowym sosie curry. To danie bardzo dobre dla wszystkich zapracowanych osób, ponieważ przygotowanie zajmuje nie więcej niż pół godziny, a co więcej za jednym razem możesz przygotować większą ilość i przez kilka kolejnych dni je odgrzewać lub zabierać ze sobą do pracy na wynos. Za każdym razem danie będzie równie smaczne, a sos curry do kurczaka równie aromatyczny i kremowy. Głównym elementem tego posiłku jest właśnie sos curry, który nadaje całej potrawie wyjątkowego zapachu, smaku i aromatu. Połącznie gęstego mleczka kokosowego z orientalnymi przyprawami i warzywami to prawdziwy raj dla podniebienia i wszystkich zmysłów. Możesz pokusić się o dodatek soku z limonki, papryczek chilli, imbiru, czy świeżo mielonej kurkumy, które jeszcze bardziej podkręcą smak całego dania. Kurczaka w sosie curry najczęściej podaje się z białym ryżem, jednak śmiało możesz wykorzystać również makaron, kaszę, czy ziemniaki w zależności od tego na co masz ochotę danego dnia. To świetny pomysł zarówno na obiad, jak i kolację. Z pewnością zadowoli nie tylko dorosłych, ale również dzieci.
Alergeny w kurczaku w sosie curry
Lista alergenów dla kurczaka w sosie curry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Czerwona pasta curry
- Sos sojowy
- sos sojowy
- czerwona pasta curry
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- sos sojowy
Wartości odżywcze kurczaka w sosie curry
Posiłek jest odpowiedni dla osób na diecie bezglutenowej, chorujących na cukrzycę lub insulinoopornością, a także dla dzieci.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.