Kurczak w miodzie
- Udko kurczaka ze skórą - 6 sztuk (600 g)
- Czosnek - 3 ząbki (20 g)
- Miód - 5 łyżek (50 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na kurczaka w miodzie krok po kroku
Mięso dokładnie umyj i osusz.
Natrzyj czosnkiem przeciśniętym przez praskę i przyprawami.
Posyp całość ziołami i polej miodem.
Wyłóż mięso do brytfanki z olejem i zalej 1/2 szklanki wody.
Piecz mięso przez 30 - 40 minut w 180 stopniach C.
-
Udka z kurczaka
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Potrawka z kurczaka
-
Tortilla
-
Szu szu
-
Makaron z kurczakiem
-
Kurczak curry
-
Kurczak z rożna
-
Chicken butter
-
Tortilla z kurczakiem
-
Kurczak po tajwańsku
-
Filet z kurczaka
-
Roladki z kurczaka
-
Kurczak pieczony
-
Ryż z warzywami
-
Kurczak po wietnamsku
-
Kurczak po chińsku
-
Pomysł na obiad z kurczakiem
Więcej informacji na temat kurczaka w miodzie
Dzisiaj przychodzę z pyszną propozycją na obiad, poznajcie mój przepis na kurczaka w miodzie, którego przygotujesz w nie całą godzinę w piekarniku. Nie od dzisiaj łączymy wytrawne dania z odrobiną słodyczy, dokładnie w taki sam sposób powstanie mój kurczak w miodzie. To przepis, który świetnie sprawdzi się na obiad dla całej rodziny w ciągu tygodnia, ale nie tylko, danie jest tak pyszne i pięknie się prezentuje, że śmiało możesz przygotować je na święta.
Zatem jak zrobić kurczaka w miodzie?
Nic trudnego. W pierwszej kolejności zaopatrz się we wszystkie niezbędne składniki. Będziesz potrzebować kurczaka. Możesz postawić na konkretną część, czyli np. nogi, udka, skrzydełka lub piersi, jeśli stawiasz na chude i delikatne mięso.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować w ten sposób całego kurczaka. Cały kurczak w złocistej glazurze na pewno zrobi ogromne wrażenie na wszystkich przybyłych gościach.
Dodatkowo będziesz potrzebować tylko miód, czosnek, olej, ulubione przyprawy i zioła.
Jeśli brakuje Ci pomysłu na doprawienie, spójrz, jakie ja dobrałam przyprawy, może będą one inspiracją dla Ciebie.
Teraz wystarczy, że dokładnie umyjesz kurczaka i go osuszysz.
Następnie natrzyj mięso przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Pamiętaj, że warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań, obojętnie czy są one na ciepło, czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, co pozwoli zwiększyć nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym.
Całego kurczaka polej odrobiną miodu, a następnie dopraw do smaku i posyp ziołami. Tak przygotowane mięso włóż do brytfanki, dolej odrobinę wody i piecz w piekarniku w 180 stopniach. Po około 40 minutach pyszny, soczysty kurczak gotowy.
Nie zapominaj o dodatkach i dużej porcji warzyw, idealnie nada się surówka z białej kapusty typu colesław, pomysł na nią znajdziesz w innych moich przepisach. Przygotowanie jej zajmie Ci dosłownie chwile, a na Twoim talerzu przybędzie potężna dawka witamin i składników mineralnych.
Skoro już wiesz, jak powstaje pieczony kurczak, przygotuj najlepszy obiad dla całej rodziny.
Alergeny w kurczaku w miodzie
Lista alergenów dla kurczaka w miodzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
Wartości odżywcze kurczaka w miodzie
Do przygotowania kurczaka w miodzie możesz skorzystać z dowolnej części, jeśli zależy Ci na chudym mięsie postaw na piersi z kurczaka.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.