Kurczak shanghai
- Piersi kurczaka bez skóry (300 g)
- Cebula (100 g)
- Papryka czerwona (70 g)
- Papryka zielona (70 g)
- Marchewka (45 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
- Sos sojowy (10 ml)
- Bulion drobiowy (100 g)
- Kapusta pekińska (70 g)
- Mąka ziemniaczana (20 g)
Przepis na kurczaka shanghai krok po kroku
Kurczaka pokrój, marynuj w sosie sojowym.
Warzywa umyj i pokrój w paski. Kapustę poszatkuj.
Na patelni rozgrzej olej i smaż kurczaka na złoty kolor.
Dodaj pokrojone warzywa (oprócz kapusty). Wszystko zalej bulionem i duś przez 5-7 minut.
Na koniec dodaj kapustę i całość dopraw przyprawą 5 smaków, solą i pieprzem (można dodać łyżkę sosu sojowego).
Gotuj jeszcze przez 3 minuty.
Mąkę rozprowadź w zimnej wodzie. Następnie wlej ją na patelnie i energicznie wymieszaj.
Podawaj z ugotowanym ryżem.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kurczaka shanghai
Kurczak Shanghai to pyszne i popularne danie kuchni chińskiej, które zyskało uznanie na całym świecie. Charakteryzuje się wyrazistym smakiem i aromatem, a także różnorodnością składników, co sprawia, że jest to potrawa pełna kontrastów i bogatych smaków. Podstawowymi składnikami kurczaka Shanghai są kawałki soczystego kurczaka, smażone wraz z warzywami, takimi jak cebula, papryka, marchewka, a nawet innymi ulubionymi składnikami takimi jak np. brokuły. Całość jest przyprawiana aromatycznymi sosami, takimi jak sos sojowy, sos ostrygowy, sos słodko-kwaśny i inne przyprawy, które nadają potrawie charakterystyczny smak. Jak się robi to danie? Przepis na kurczaka shanghai jest szybki i banalnie prosty, wystarczy usmażyć kurczaka z ulubionymi, pokrojonymi warzywami, następnie dodać sos sojowy oraz odpowiednio go przyprawić. Ten prosty przepis to idealna opcja na domowy obiad czy smaczny dodatek np. do ryżu. Kurczak Shanghai nie tylko zachwyca swoim smakiem, ale także posiada wiele właściwości zdrowotnych. Kurczak jest bogatym źródłem białka, niezbędnego do budowy mięśni i regeneracji tkanek. Ponadto warzywa dodane do dania dostarczają organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i błonnika, wspierając tym samym zdrowie i kondycję. Dzięki zawartości warzyw i niskiemu poziomowi tłuszczu kurczak Shanghai może być również świetnym wyborem dla osób dbających o zdrową dietę i kontrolę wagi. Dodatkowo, przyprawy używane do przygotowania potrawy, takie jak imbir, czosnek czy sos sojowy, posiadają właściwości prozdrowotne, wspierając układ odpornościowy i działając przeciwzapalnie. Warto również wspomnieć, że kurczak Shanghai jest potrawą łatwą do przygotowania w domu, co pozwala cieszyć się jej wyjątkowym smakiem bez konieczności wychodzenia z domu. Można dostosować składniki i przyprawy do własnych preferencji, tworząc danie idealnie dopasowane do swoich gustów i potrzeb. Kurczak Shanghai to nie tylko dobry posiłek kuchni chińskiej, ale również zdrowa i pożywna potrawa, którą można przygotować w zaciszu własnej kuchni. Dzięki bogatej zawartości białka, warzyw i aromatycznych przypraw, danie to zachwyca nie tylko podniebienie, ale także wspiera zdrowie i dobre samopoczucie.
Alergeny w kurczaku shanghai
Lista alergenów dla Kurczaka shanghai przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
W przepisie na Kurczaka shanghai nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa pięć smaków
Wartości odżywcze kurczaka shanghai
To zdrowa i sycąca opcja na obiad, która dostarczy dużo witamin i białka.
Energia i białka
(268g)
Węglowodany
(268g)
Tłuszcze
(268g)
Witaminy
(268g)
Składniki mineralne
(268g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.