Kurczak pod pierzynką
- Piersi kurczaka bez skóry (400 g)
- Majonez (100 g)
- Ser żółty (50 g)
- Suszone pomidory (25 g)
- Pieczarki (50 g)
- Cebula (50 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
Przepis na kurczaka pod pierzynką krok po kroku
Na patelni rozgrzej 1 łyżkę oliwy i podsmaż na niej pokrojone w kostkę pieczarki i cebulę do miękkości.
Pierś podziel na plastry i rozbij je lekko dłonią. Posyp przyprawami.
Do naczynia żaroodpornego wlej 1 łyżkę oliwy i ułóż kotlety.
Suszone pomidory pokrój w kostkę i wyłóż je na mięso. Dodaj również pieczarki i cebule.
Mięso przykryj majonezem.
Posyp wierzch startym serem.
Kurczaka umieść w piekarniku nagrzanym do 190 st. C i piecz przez 25 minut.
Więcej informacji na temat kurczaka pod pierzynką
Kurczak pod pierzynką to doskonała opcja na danie, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Jest kremowy i pełen smaku. Idealnie sprawdzi się na niedzielny obiad.
Przepis na kurczaka pod pierzynką to świetny pomysł na ciekawe i proste danie. Dowiesz się z niego jak zrobić kurczaka pod pierzynką, by był smaczny i dobry dla początkujących. To super opcja na obiad, który zrobisz w kilka chwil. Pyszny filet drobiowy idealnie łączy się z suszonym pomidorem i majonezem. Pierś z kurczaka sprawdzi się tutaj najlepiej, ale jeśli wolisz, możesz te kotlety drobiowe przygotować również z indyka.
Kurczak pod pierzynką to znakomity pomysł na wyjątkowo smaczny i aromatyczny obiad, który z pewnością zadowoli każde podniebienie. To danie łączy delikatność mięsa z intensywnymi smakami dodatków, które tworzą pyszną "pierzynkę" na wierzchu. Jeśli szukasz przepisu na kurczaka pod pierzynką, który będzie prosty do przygotowania, a jednocześnie wyjątkowo dobry i efektowny, to idealna propozycja dla Ciebie.
Jak zrobić kurczaka pod pierzynką? Kluczem do tego dania jest odpowiednio przygotowana pierś z kurczaka. Filety drobiowe należy lekko rozbić i doprawić ulubionymi przyprawami, aby mięso nabrało aromatu i soczystości. Następnie kotlety drobiowe układamy w naczyniu żaroodpornym i pokrywamy pyszną pierzynką z majonezu, sera, cebuli, które nadają potrawie wyrazistości i głębi smaku.
Tak przygotowany kurczak pod pierzynką jest nie tylko pyszny, ale także szybki do wykonania, co czyni go idealnym daniem na codzienne obiady, kiedy chcemy przygotować coś wyjątkowego bez większego wysiłku. Całość zapieka się w piekarniku, aż ser się roztopi, a wierzchnia warstwa nabierze złocistego koloru, tworząc chrupiącą i aromatyczną skórkę.
To danie doskonale komponuje się z różnymi dodatkami, takimi jak pieczone ziemniaki, ryż, czy świeża sałatka. Filet drobiowy w tej wersji pozostaje soczysty i miękki, a pierzynka dodaje mu kremowej konsystencji i intensywnego smaku.
Jeśli szukasz pomysłu na elegancki, a jednocześnie smaczny obiad dla całej rodziny, kurczak pod pierzynką to świetny wybór. Można go łatwo dostosować do własnych upodobań smakowych, dodając ulubione zioła, warzywa lub inne składniki.
Alergeny w kurczaku pod pierzynką
Lista alergenów dla kurczaka pod pierzynką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser żółty
Wartości odżywcze kurczaka pod pierzynką
To opcja, która zawiera dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych ze względu na obecność majonezu i sera. Jeśli chcesz przygotować wersję nieco zdrowszą, możesz wybrać wersje "light" tych produktów.
Energia i białka
(189g)
Węglowodany
(189g)
Tłuszcze
(189g)
Witaminy
(189g)
Składniki mineralne
(189g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.