Kurczak po tajwańsku
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 sztuki (400 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 1 łyża (10 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Olej kokosowy - 2 łyżki (20 ml)
- Czerwona pasta curry - 1 łyżka (10 g)
- Imbir korzeń - 1 kawałek (10 g)
- Mleczko kokosowe (100 ml)
- Sok z limonki - 2 łyżki (20 ml)
- Sos sojowy - 2 łyżki (20 ml)
- Seler naciowy - 2 kawałki (100 g)
Przepis na kurczaka po tajwańsku krok po kroku
Mięso umyj, osusz i pokrój na mniejsze kawałki.
Wymieszaj mięso z pastą curry i olejem rzepakowym. Odłóż mięso do lodówki na 20 minut.
Posyp mięso skrobią ziemniaczaną.
Olej kokosowy rozgrzej na patelni, dodaj posiekany czosnek i imbir.
Usmaż mięso, dodaj pokrojony seler naciowy.
Wlej mleczko kokosowe, wlej sos sojowy i sok z limonki.
Sos zagotuj i podawaj z ryżem.
Więcej informacji na temat kurczaka po tajwańsku
Brakuje Ci pomysłów na obiad, a już znudziły Ci się tradycyjne przepisy na kurczaka?
Koniecznie poznaj mój przepis na kurczaka po tajwańsku. Nie dosyć, że jest pyszny to dodatkowo szybki i łatwy w przygotowaniu.
Całe danie powstaje w około 30 minut.
Kurczak po tajwańsku to dobry pomysł na obiad, ale nie tylko, przygotuj kurczaka, wykorzystując mój prosty przepis.
Do wykonania przepisu zaopatrz się w mięso z kurczaka, skrobia ziemniaczana, olej rzepakowy, olej kokosowy, pasta curry, imbir, czosnek, mleczko kokosowe, sos sojowy, sok z limonki, seler naciowy.
Zatem, jak zrobić kurczaka po tajwańsku?
W pierwszej kolejności mięso umyj, osusz i pokrój na mniejsze kawałki. Wymieszaj mięso z pastą curry i olejem rzepakowym. Odłóż mięso do lodówki na 20 minut. Posyp mięso skrobią ziemniaczaną. Następnie olej kokosowy rozgrzej na patelni, dodaj posiekany czosnek i imbir. Usmaż mięso, dodaj pokrojony seler naciowy. Wlej mleczko kokosowe, wlej sos sojowy i sok z limonki. Sos zagotuj i podawaj z ryżem.
Nasz pomysł na posiłek dla całej rodziny jest gotowy, przygotuj moje danie na obiad i przekonaj się, jak smaczny jest kurczak po tajwańsku.
Najlepiej smakuje z ryżem, warto pamiętać, że charakteryzuje się on wysokim indeksem glikemicznym, dlatego, jeśli zmagasz się z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i cierpisz na insulinooporność bądź cukrzycę typu II, ten rodzaj ryżu jest dla Ciebie niewskazany. Możesz wybrać, także biały ryż typu basmati, który charakteryzuje się niższym indeksem glikemicznym, dlatego osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej mogą bezpiecznie z niego korzystać. Jednak najniższym indeksem glikemicznym i najwyższą zawartością błonnika będzie charakteryzować się ryż brązowy. Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to rodzaj ryżu naprawdę nie ma większego znaczenia. Śmiało możesz wybrać taki rodzaj, który najbardziej lubisz.
Dzięki połączeniu mięsa z ryżem i warzywami nasz pomysł na obiad będzie nie tylko pyszny, ale i pożywny, taki posiłek da Ci energię na długi czas.
Alergeny w kurczaku po tajwańsku
Lista alergenów dla kurczaka po tajwańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Czerwona pasta curry
- Sos sojowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze kurczaka po tajwańsku
W podobny sposób możesz przygotować danie z mięsem z indyka.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.