Kurczak po japońsku
- Piersi kurczaka bez skóry (500 g)
- Ryż jaśminowy (300 g)
- Ketchup (100 g)
- Mąka ziemniaczana - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Olej sezamowy - 4 łyżki stołowe (40 ml)
- Szczypiorek - 1 pęczek (20 g)
Przepis na kurczak po japońsku krok po kroku
Pierś z kurczaka pokrój w kostkę.
Imbir zetrzyj na tarce.
W misce umieść kurczaka i imbir.
Wlej sos sojowy, ketchup i wino mirin.
Dodaj mąkę ziemniaczaną i wymieszaj.
Marynuj przez 30 minut.
W garnku zagotuj wodę i dodaj do niej łyżkę soli.
Umieść we wrzątku ryż i gotuj przez 20 minut.
Na patelni rozgrzej olej sezamowy i smaż kurczaka razem z marynatą przez 10 minut.
Dopraw całość solą i pieprzem w miarę potrzeby.
Posiekaj szczypior.
Kurczaka podawaj w głębokim talerzu z dodatkiem ryżu.
Całość udekoruj posiekanym szczypiorkiem.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kurczaka po japońsku
Kurczak po japońsku to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Kurczak w sosie z ketchupem jest wyrazisty w smaku i łatwy do zrobienia. Potrawę można przygotować z piersi kurczaka lub innego kawałka tuszki. Przepis na kurczaka po japońsku jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pierś z kurczaka, imbir, sos sojowy, sos mirin, ryż jaśminowy, ketchup, sól, pieprz, mąka ziemniaczana, olej sezamowy, szczypior.
Jak zrobić kurczaka po japońsku? Pierś z kurczaka pokrój w kostkę. Imbir zetrzyj na tarce. W misce umieść kurczaka i imbir. Lej sos sojowy, ketchup i wino mirin. Dodaj mąkę ziemniaczaną i wymieszaj. Marynuj przez 30 minut. W garnku zagotuj wodę i dodaj do niej łyżkę soli. Umieść we wrzątku ryż i gotuj przez 20 minut. Na patelni rozgrzej olej sezamowy i smaż kurczaka razem z marynatą przez 10 minut. Dopraw całość solą i pieprzem w miarę potrzeby. Posiekaj szczypior. Kurczaka podawaj w głębokim talerzu z dodatkiem ryżu. Całość udekoruj posiekanym szczypiorkiem.
Ryż jest zbożem bez glutenowym. Dlatego jest zalecany dla osób chorych na celiakię lub mających nietolerancję glutenu. Uprawiany jest od setek tysięcy lat. Ryż jest przede wszystkim źródłem węglowodanów. Ryż jest źródłem witamin z grupy B oraz selenu, cynku i fosforu. Selen bierze udział w procesie wytwarzania przez tarczycę prawidłowych ilości hormonów, które odpowiadają między innymi za nasz metabolizm. Zawiera spore ilości błonnika, który pomaga regulować pracę jelit oraz zapobiega zaparciom. Pierś z kurczaka jest doskonałym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Białko jest makroskładnikiem niezbędnym do prawidłowej regeneracji naszego organizmu. Bierze ono udział w procesach budulcowych naszych tkanek oraz powstawaniu hormonów.
Podsumowując pyszny kurczak z ryżem jest najlepszy na obiad. Łatwy do zrobienia kurczak sprawdzi się idealnie podczas spotkania ze znajomymi oraz jako lunch do pracy. Kurczak jest dobry do spożycia od razu po przygotowaniu. Można go przechowywać w lodówce przez 2 dni. Kurczaka podać można także z dodatkiem makaronu ryżowego.
Alergeny w kurczaku po japońsku
Lista alergenów dla kurczaka po japońsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
W przepisie na kurczak po japońsku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- sos mirin
Wartości odżywcze kurczaka po japońsku
Kurczak po japońsku to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Kurczak zawiera niedużą ilość kalorii i świetnie sprawdzi się jako danie dla osób na diecie redukcyjnej. Kurczak zawiera także dużą ilość składników mineralnych.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.