Kurczak na parze
- Piersi kurczaka bez skóry - 1 sztuka (200 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
- Kolendra świeża - garść (10 g)
Przepis na kurczaka na parze krok po kroku
Pierś z kurczaka natnij na zewnętrznej stronie.
Natrzyj masłem i posiekaną kolendrą.
Włóż pierś z kurczaka na pergamin i połóż nad gotującą się wodę.
Użyj do tego specjalnej kratki do gotowania na parze.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kurczaka na parze
Kurczak na parze jako pomysł na zdrowy i dietetyczny obiad. Pierś z kurczaka należy do chudych gatunków mięs, a kurczak gotowany na parze będzie łatwostrawny i smaczny. Taki pomysł świetnie sprawdzi się do wszystkim znanej potrawki z białym sosem i gotowanymi warzywami ale pierś z kurczaka na parze możesz także wykorzystać do obiadu z gotowanym ryżem i groszkiem z marchewką.
Przepis na kurczaka na parze jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobrej jakości pierś z kurczaka bądź jej większą ilość. Najlepiej natnij mięso z zewnętrznej strony i natrzyj odrobiną masła z ziołami może to być np. drobno posiekana kolendra, pietruszka lub czosnek, który należy włączać do naszej diety ze względu na jego właściwości antybakteryjne i antywirusowe, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym. Następnie zawiń mięso w pergamin i połóż na specjalnej kratce przeznaczonej do gotowania, która powinna być umieszczona nad garnkiem z wrzącą wodą. Za kilka minut będziesz mieć fit kurczaka, który będzie niezwykle pyszny. Podobny efekt uzyskasz gotując pierś z kurczaka w parowarze lub gdy zawiniesz identycznie przygotowane mięso w folię aluminiową i zapieczesz w piecu. Tak przygotowane mięso możesz podawać na obiad z ulubionymi warzywami i dodatkami np. biały ryż lub kasza. Warto taką łatwostrawną wersję mięsa wykorzystać np. do sałatki. Wystarczy, że pokroisz ugotowaną pierś z kurczaka i dodasz ulubione warzywa i sałatę.
Każdy przepis z wykorzystaniem piersi gotowanej na parze będzie bardzo dobry.
Warto stawiać na takie dietetyczne przygotowanie nie tylko mięsa ale i warzyw. Nie wszystko musimy smażyć na oleju pomimo, że tłuszcze są niezbędne w naszej prawidłowej zbilansowanej diecie. Warto dodawać je także na surowo, czyli np. po ugotowaniu na parze. Łyżeczka masła do groszku i marchewki lub na piersi z kurczaka będzie pasować idealnie a przy okazji ułatwimy wchłanianie witamina takim jak A,D,E,K, które są rozpuszczalne w tłuszczach.
Skoro już wiesz jak zrobić kurczaka na parze i wiesz do jakich dań możesz go wykorzystać, śmiało spróbuj.
Alergeny w kurczaku na parze
Lista alergenów dla kurczaka na parze przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze kurczaka na parze
Kurczak gotowany na parze świetnie sprawdzi się na diecie lekkostrawnej. Podawaj np. z gotowanym ryżem i warzywami na parze.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.