Kulki z mleka w proszku
- Masło (250 g)
- Mleko w proszku (450 g)
- Wiórki kokosowe (100 g)
- Kakao 16% (proszek) - 7 płaskich łyżek stołowych (70 g)
- Cukier puder - 12 płaskich łyżek stołowych (120 g)
Przepis na kulki z mleka w proszku krok po kroku
Masło powinno być w temperaturze pokojowej.
Umieść je w misce i ubij na białą puszystą masę.
Dodaj cukier puder i zmiksuj.
Do masy dodaj mleko w proszku, wiórki kokosowe, cukier z prawdziwą wanilią i kakao.
Wymieszaj do połączenia składników.
Formuj kule i umieść je w pojemniku.
Schłodź w lodówce przez 20 minut.
Więcej informacji na temat kulek z mleka w proszku
Dobre kulki z mleka w proszku to bardzo dobry pomysł na łatwe do zrobienia słodkie co nieco. Kulki sprawdzą się jako deser dla dzieci i dorosłych. Można je przygotować w wersji białej i czarnej. Przepis na kulki z mleka w proszku jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia deseru potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mleko w proszku, masło, cukier puder, wiórki kokosowe, kakao, cukier z prawdziwą wanilią.
Jak zrobić kulki z mleka w proszku? Masło powinno być w temperaturze pokojowej. Umieść je w misce i ubij na białą puszystą masę. Dodaj cukier puder i zmiksuj. Do masy dodaj mleko w proszku, wiórki kokosowe, cukier z prawdziwą wanilią i kakao. Wymieszaj do połączenia składników. Formuj kule i umieść je w pojemniku. Schłodź w lodówce przez 20 minut.
Kakao pozyskiwane z rośliny zwanej kakaowcem rośnie w lasach tropikalnych klimatu równikowego. Kakao jest cennym źródłem magnezu, związki zawarte w ziarnach kakaowca mają działanie odprężające. Kakao zawiera kwasy tłuszczowe jednonienasycone, witaminy z grupy B oraz fosfor, cynk i żelazo. Mleko w proszku jest produkowane z mleka krowiego. Mleko zawiera dużą ilość tłuszczu mlecznego. Można je wykorzystywać w sytuacjach, gdy zabraknie nam tradycyjnego mleka. Wystarczy dodać do niego wodę i podgrzać. Mleko stosuje się także do przygotowywania ciast i deserów. Nadaje ono bardzo intensywnego mlecznego posmaku. Wiórki kokosowe są dobrym źródłem potasu, fosforu oraz folianów. Zawierają dużo kwasów tłuszczowych nasyconych. Są to jednak inne kwasy niż te pochodzenia zwierzęcego. Kwasy tłuszczowe nasycone pochodzenia roślinnego mają krótsze łańcuchy, dzięki czemu ich trawienie odbywa się w inny sposób, nie wymagają one enzymów aby zostały przyswojone przez nasz organizm.
Podsumowując pyszne kule są łatwe i szybkie do przygotowania. Można je podać jako deser dla wszystkich miłośników słodyczy. Cukier można zastąpić na sproszkowany ksylitol. Kule można podawać w wielu różnych wersjach smakowych. Deser jest dobry do spożycia po schłodzeniu. Można go przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym pojemniku przez 2-3 dni.
Alergeny w kulkach z mleka w proszku
Lista alergenów dla kulek z mleka w proszku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko w proszku
Wartości odżywcze kulek z mleka w proszku
Kulki z mleka w proszku to bardzo kaloryczny deser zawierający dużą ilość cukru oraz tłuszczów nasyconych. Kulki można posłodzić także ksylitolem lub erytrytolem pozwoli to obniżyć nieco kaloryczność.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.