Kulki z herbatników
- Czekolada mleczna (200 g)
- Mleko 2% (100 ml)
- Herbatniki (200 g)
- Wiórki kokosowe (45 g)
Przepis na kulki z herbatników krok po kroku
Mleko oraz czekolady podgrzej w rondelku na wolnym ogniu, mieszając, by się nie przypaliły. Kiedy czekolada się rozpuści, wrzuć do środka pokruszone herbatniki. Wszystko dokładnie wymieszaj.
Kiedy masa nieco przestygnie, uformuj kulki.
Na koniec uformowane kulki obtocz w wiórkach kokosowych.
Wstaw do lodówki, by kulki stwardniały.
Więcej informacji na temat kulek z herbatników
Kulki z herbatników to doskonała opcja na smaczny, prosty, a przy tym pięknie się prezentujący deser. Na pewno przypadną do gustu miłośnikom prostych deserów.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kulki z herbatników, by były szybkie i smaczne, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. To dlatego, że jest on niezwykle łatwy i ekspresowy w przygotowaniu, do tego można go dowolnie modyfikować. Do kulek możesz dodawać mleko skondensowane lub ulubiony likier. Całość można obtaczać w wiórkach kokosowych, tartej czekoladzie, posiekanych orzechach, czy sproszkowanej zielonej herbacie. To deser tak prosty, a tak unikalny. Słodkie kulki zwykle przygotowane są na bazie suszonych owoców. Jednak nie każdy lubi suszone śliwki, morele, czy daktyle. Choć są zdrowe, wiele osób rezygnuje ze względu na ich smak. Kuleczki z herbatnika będą więc doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowo, ze względu na dość prosty surowiec, z którego są przygotowane, należą do naprawdę tanich opcji. Jest więc doskonałą alternatywą dla drogich słodkości. Ze względu na to, że kuleczki robi się samodzielnie w domu, można też dostosować ilość cukru do własnych preferencji i dodatkowo dbać o zdrowie.
Przepis na kulki z herbatników to doskonały pomysł na domowe słodycze, które nie straszą swoim składem. Kulki przygotowane w domu są proste i smaczne. To najlepsze rozwiązanie na drobne słodkości bez pieczenia. Możesz wykorzystać do nich zarówno tradycyjne herbatniki, jak i te kakaowe. W zależności od tego, które masz pod ręką, a także które lubisz. Herbatniki to produkt, który można znaleźć w sklepie bez problemu, jednak zwykle nie wykorzystuje się w pełni jego potencjału. Często stanowią tylko dodatek do deseru lub przekąskę dla maluchów. Jednak nie musi tak być! Herbatniki z powodzeniem mogą grać w deserach pierwsze skrzypce. Jak to zrobić? Sięgnąć właśnie po te kulki, które, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zbyt minimalistyczne, ale zachwycają swoim smakiem. Pięknie się prezentują. W ciepły dzień dobrze włożyć je na trochę do zamrażarki.
Alergeny w kulkach z herbatników
Lista alergenów dla kulek z herbatników przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada mleczna
- Mleko 2%
- Herbatniki
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
Wartości odżywcze kulek z herbatników
Ta opcja zawiera dużo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(136g)
Węglowodany
(136g)
Tłuszcze
(136g)
Witaminy
(136g)
Składniki mineralne
(136g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.