Kukurydza z grilla
- Kukurydza (kolba) - 4 sztuki (800 g)
- Masło roślinne (40 g)
Przepis na kukurydzę z grilla krok po kroku
Kukurydzę obierz z liści, natrzyj masłem wymieszanym z solą.
Gotową kukurydzę grilluj na ruszcie rozgrzanego grilla po 10 minut z każdej strony.
-
Barszcz ukraiński
-
Spaghetti
-
Quesadilla
-
Kotlety jajeczne
-
Kotlety ziemniaczane
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Gulasz węgierski
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Udziec z indyka
-
Kotlety pożarskie
-
Karkówka po cygańsku
-
Łosoś pieczony
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Kaczka z jabłkami
-
Schab w sosie własnym
-
Kurczak z warzywami
-
Zupa szpinakowa
-
Dania urodzinowe na ciepło
Więcej informacji na temat kukurydzy z grilla
Kukurydza z grilla to idealna propozycja na włączenie do diety warzyw nawet podczas grillowania ze znajomymi czy rodziną. Przepis jest bardzo prosty i nie wymaga od Ciebie dużego doświadczenia kulinarnego. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do mięs z grilla lub jako posiłek dla osób na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej. Pewnie zastanawiasz się jak przygotować kukurydzę na grilla - nic bardziej prostego. Wystarczy, że przygotujesz kolby kukurydzy, masło roślinne i ulubione przyprawy (w przepisie wykorzystamy tylko sól, jednak możesz dodać jeszcze inne przyprawy). Sól wymieszaj dokładnie z masłem i posmaruj nim kukurydzę, która trafi później w folii aluminiowej na ruszt grilla. Kukurydzę na grilla możesz przygotować w dwóch odsłonach, w pierwszej jako kukurydza gotowana na grilla lub w drugiej bez gotowania. Teraz rodzi się pytanie jak grillować kukurydzę - należy piec ją z każdej strony po 10 minut.
Kolba kukurydzy jest warzywem dość słodkim i pełnym wielu składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Stanowi ona symbol kuchni meksykańskiej, ponieważ występuje w wielu odsłonach i w wielu daniach tego regionu. Znajdziemy w niej luteinę i zeaksantynę, związki, które są cenne dla naszego wzroku, ponieważ wpływają na poprawę widzenia oraz zmniejszają ryzyko rozwoju chorób związanych z narządem wzroku. Dodatkowo kukurydza zawiera żelazo, które spożywane w odpowiednich ilościach zapobiega rozwojowi anemii z powodu niedoboru tego składnika mineralnego. W tym przepisie użyjemy świeżej kukurydzy, jeśli jednak jako dodatek do dań używasz kukurydzy z puszki to zwróć uwagę czy nie ma ona dodatkowej zawartości cukru. Kukurydza z puszki zawiera również mniejsze ilości składników odżywczych niż ta świeża.
Podsumowując kukurydza grillowana to idealna propozycja na dodatek do mięs z grilla lub jako danie grillowe dla osób na diecie wegańskiej czyt wegetariańskiej. Przepis jest bardzo prosty i nie wymaga dużej ilości czasu do jego przygotowania. Kukurydza jest produktem wartościowym w naszej diecie, dlatego warto wypróbować ten przepis.
Alergeny w kukurydzy z grilla
Lista alergenów dla kukurydzy z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kukurydzę z grilla
Wartości odżywcze kukurydzy z grilla
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.