Krupnik na żołądkach
- Żołądki indycze (450 g)
- Marchewka - 2 sztuki (90 g)
- Pietruszka - 1 duża sztuka (50 g)
- Kasza jęczmienna perłowa - 2 woreczki (200 g)
- Ziemniaki młode - 5 sztuk (400 g)
Przepis na krupnik na żołądkach krok po kroku
Żołądki dokładnie umyj i oczyść. Włóż do garnka i zalej 2 litrami wody, dodaj przyprawy. Gotuj pod przykryciem ok. 1 godziny na średnim ogniu.
Marchew i pietruszkę zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Z garnka wyjmij ugotowane żołądki, do wywaru dodaj warzywa. Zagotuj.
Żołądki pokrój na mniejsze kawałki i ponownie dodaj do garnka.
Wsyp też kaszę i dodaj obrane, pokrojone ziemniaki.
Gotuj ok. 30 min.
-
Krupnik
-
Krupnik na żeberkach
-
Krupnik na rosole
-
Krupnik z kaszy jaglanej
-
Krupnik wegetariański
-
Krupnik tradycyjny
-
Krupnik na skrzydełkach
-
Krupnik z ryżem
-
Krupnik dla dzieci
-
Krupnik z kaszy jęczmiennej
-
Krupnik polski
-
Krupnik jaglany
-
Krupnik z grzybami
-
Krupnik z ziemniakami
-
Krupnik na kościach
-
Krupnik z pęczakiem
-
Krupnik z kaszy gryczanej
-
Krupnik
Więcej informacji na temat krupniku na żołądkach
Jedną z najpopularniejszych i najczęściej przygotowywanych polskich zup jest krupnik z kaszą i mięsem. Można go przygotować zarówno z kaszą pęczak, jak również kaszą jęczmienną perłową, jednak tradycyjna forma tego dania to zupa krupnik z pęczakiem na żołądkach. Jest to bardzo sycące, smaczne i pożywne danie, które z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu. Świetnie sprawdza się zarówno obiad, jak i sycącą kolację. Najlepiej za jednym razem przygotować większą porcję zupy, aby przez kilka kolejnych dni tylko ją podgrzewać i nie musieć spędzać długiego czasu w kuchni na gotowaniu nowych posiłków.
Jak ugotować pyszny krupnik na żołądkach drobiowych? Wbrew pozorom, nie jest to zupa trudna do przygotowania, nawet dla osób, które nie mają zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Nasz przepis na krupnik na żołądkach wyjaśnia krok po kroku jak przygotować tą pyszną zupę, będzie więc dla Ciebie idealną wskazówką i inspiracją. Co wiecej, przepis możesz dowolnie zmodyfikować, w zależności od Twoich preferencji i tego jakie smaki preferujesz na co dzień. Możesz zabielić zupę zahartowaną wcześniej śmietaną lub jogurtem lub całkowicie pominąć jej dodatek. Jeśli zmiast kaszy pęczak wolisz jęczmienną perłową spokojnie możesz je zamienić. Pietruszki i marchewki nie musisz trzeć na tarce. Możesz pokroić te warzywa w drobną kostkę, jednak wtedy należy wydłużyć czas ich gotowania, aby były miękkie. Możesz dodać więcej selera lub natki pietruszki. Jeśli na co dzień lubisz ostre, pikantne smaki możesz eksperymentować z dodatkiem przypraw. Krupnik na żeberkach drobiowych z kurczaka to tradycyjna polska potrawa, która cieszy się w naszym kraju dużym powodzeniem. Jest to zupa nie tylko sycąca, ale też bardzo smaczna. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zup i dań mięsnych. Najlepiej smakuje zimą i jesienią, kiedy skutecznie rozgrzewa i na długo syci podczas chłodnych, zimowych dni. Możesz podawać ją również dzieciom.
Alergeny w krupniku na żołądkach
Lista alergenów dla krupniku na żołądkach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza jęczmienna perłowa
Wartości odżywcze krupniku na żołądkach
Krupnik na żołądkach jest dość ciężkostrawny dlatego u osób z problemami jelitowymi, zgagą, refluksem, może nasilać dolegliwości.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.