Kruche ciasto z orzechami włoskimi
- Mąka pszenna typ 500 - do ciasta (200 g)
- Masło - do ciasta (120 g)
- Jajko - do ciasta (1 szt.)
- Cukier - do ciasta (10 g)
- Woda gazowana - do ciasta (15 ml)
- Orzechy włoskie - obrane (200 g)
- Śmietanka kremowa 30% (65 g)
- Cukier (30 g)
- Jajko (1 szt.)
- Orzechy włoskie - do dekoracji (150 g)
- Cukier - na karmel (125 g)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
Przepis na kruche ciasto z orzechami włoskimi krok po kroku
Wszystkie składniki ciasta wymieszaj, uformuj w kulkę i schłodź w lodówce przez minimum 30 minut.
Ciasto rozwałkuj, przełóż do formy na tartę wyłożonej papierem do pieczenia. Zrób dziurki widelcem na całej powierzchni.
Tartę piecz w piekarniku o temperaturze 175 st. C przez 25-30min. Odstaw do wystudzenia.
Przygotuj masę orzechową: orzechy włoskie posiekaj, wymieszaj z cukrem, śmietanką i jajkiem. Wyłóż równomiernie na przestudzony spód. Podpiecz 5-10min w 180 st. C. Ostudź.
Wierzch tarty udekoruj orzechami włoskimi.
Przygotuj karmel: Na suchą patelnię wsyp cukier i podgrzej do rozpuszczenia. Gdy cukier będzie płynny i nabierze brązowego koloru, wlej śmietankę i energicznie wymieszaj.
Całość zagotuj. Tak przygotowany karmel wylej na wierzch ciasta.
-
Ciastka maślane
-
Kruche ciasto
-
Tarta
-
Mazurek wielkanocny
-
Tarta z jabłkiem
-
Ciastka kruche
-
Pleśniak
-
Szarlotka z kruszonką
-
Tarta z jabłkami
-
Tarta ze szpinakiem
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Szarlotka z bezą
-
Tarta z owocami
-
Tarta z malinami
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Tarta cytrynowa
-
Tarta z truskawkami
-
Kruche ciasto
Więcej informacji na temat kruchego ciasta z orzechami włoskimi
Kruche ciasto z orzechami włoskimi to doskonały wybór dla wszystkich osób, które uwielbiają bakalie. Ta tarta prezentuje się naprawdę wyjątkowo, a smakuje jeszcze lepiej.
Przepis na kruche ciasto z orzechami włoskimi to dobry pomysł na pyszne wypieki, które są tak szybkie, że w kilka chwil pozwalają stworzyć cały deser. To smaczne ciasto jest lekkie, a przy tym bardzo słodkie. Ich głównym składnikiem są orzechy włoskie. Warto je włączyć do swojej codziennej diety, gdyż są niezwykle zdrowe. Orzechy włoskie stosowane są w profilaktyce osteoporozy, cukrzycy i Alzheimera. Działają przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo. Zapobiegają powstawaniu miażdżycy, która jest podłożem większości chorób wynikającej z diety bogato tłuszczowej. Obniżają także ciśnienie krwi i ryzyko depresji. Jego podstawą jest też pyszny kruchy spód, który robi się z łatwością w kilka chwil. Jednak należy pamiętać, że kruche ciasto potrzebuje odpowiedniego schłodzenia, by smakować dużo lepiej i mieć większą elastyczność. Dlatego dobrze jest przygotować je nieco wcześniej, by mogło spędzić co najmniej 30 minut w lodówce.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kruche ciasto z orzechami włoskimi, by było pyszne, a także dobre dla początkujących to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które kochają orzechowe smaki. Ciasto z orzechami jest słodkie i idealnie sprawdzi się podane z dodatkiem kawy lub herbaty. Przepis na placek z orzechami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go upiec. Całość, choć bardzo łatwa, pięknie się prezentuje i wspaniale smakuje. To ciasto, które wygląda jak z cukierni, choć robione jest w łatwy sposób w domu. Ciasto z tego przepisu jest niezwykle słodkie i maślane. Choć jest kruche, nie rozpada się, tylko dobrze trzyma całości, dzięki czemu łatwiej jest kroić placek po upieczeniu. Ta tarta przykuwa wzrok kontrastującymi warstwami. Stanowi piękną dekorację każdego stołu. To smaczny pomysł na imprezę, który jest również bardzo łatwy.
Alergeny w kruchym cieście z orzechami włoskimi
Lista alergenów dla kruchego ciasta z orzechami włoskimi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
- Śmietanka kremowa 30%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze kruchego ciasta z orzechami włoskimi
To ciasto zawiera dużo cukru, więc nie powinno gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(133g)
Węglowodany
(133g)
Tłuszcze
(133g)
Witaminy
(133g)
Składniki mineralne
(133g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.