Krokiety z pieczarkami i jajkiem
- Jajko (7 szt.)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Woda gazowana - 1 szklanka (250 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 1,5 szklanki (315 g)
- Pieczarki (500 g)
- Cebula (150 g)
- Ser gouda (150 g)
- Bułka tarta - 6 łyżek (60 g)
- Olej rzepakowy (60 ml)
- Masło (10 g)
Przepis na krokiety z pieczarkami i jajkiem krok po kroku
Na początku przygotuj farsz.
Ugotuj 4 jajka na twardo.
Na patelnię dodaj masło i rozgrzej.
Pokrój cebulę w drobną kostkę, a pieczarki zetrzyj na tarce (duże oczka). Podsmaż całość z solą i pieprzem do zmięknięcia warzyw.
Ugotowane jajka obierz i pokrój w nie za dużą kostkę.
Umieść w misce pieczarki z cebulką oraz jajko. Dodaj starty na tarce (również duże oczka) ser żółty.
Całość wymieszaj i ewentualnie dopraw.
Naleśniki: 2 jajka zmiksuj z mąką, wodą, mlekiem oraz szczyptą soli na masę bez grudek.
Smaż na patelni naleśniki na złoty kolor. Jeżeli trzeba dodaj olej do masy bądź posmaruj patelnię olejem.
Składanie: gdy masz usmażone naleśniki i gotowy farsz zrób krokiety.
Na środek naleśnika nałóż około 2,5 łyżki farszu.
Naleśnika złap po bokach i połóż na farszu.
Niezawinięty brzeg zacznij zwijać w stronę drugiego, niezawiniętego brzegu.
Tak powstałe krokiety należy obtoczyć w rozbełtanym jajku z solą, a następnie w bułce tartej.
Krokiety smaż na rozgrzanym oleju na złoty kolor z każdej strony.
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Ciasto na krokiety
-
Krokiety ze szpinakiem
-
Krokiety ziemniaczane
-
Farsz do krokietów
-
Naleśniki na krokiety
-
Krokiety z kapustą
-
Krokiety na wigilię
-
Krokiety z mięsem i kapustą
-
Krokiety z grzybami
-
Krokiety z mięsem z rosołu
-
Krokiety z kurczakiem
-
Krokiety z mięsem i pieczarkami
-
Farsz do krokietów z mięsa
-
Krokiety
Więcej informacji na temat krokietów z pieczarkami i jajkiem
Dobre na święta krokiety z pieczarkami i jajkiem – idealny dodatek do świątecznego barszczyku czerwonego. To sprawdzony przepis na pyszny dodatek. Krokiety z pieczarkami i jajkiem są wzbogacone o rozpływający się w ustach ser żółty, który znajduje się w farszu. Ponadto całość otoczona jest chrupiącą panierką z jajka i bułki tartej. Ten sprawdzony przepis jest wprost stworzony na święta do barszczyku zamiast znanych uszek. Jest też genialnym przepisem na krokiety z pieczarkami i jajkiem na zwykły dzień.
Krokiety z pieczarkami i jajkiem są sprawdzonym przepisem, który jest dosyć czaso- i pracochłonnym. Należy bowiem wykonać 3 czynności, każda z nich wymaga czasu. Jak zrobić krokiety z pieczarkami i jajkiem, by były pyszne? Na początku warto ugotować jajka na twardo i zrobić farsz – podsmażenie pieczarek i cebuli na maśle, połączenie ich z jajkami, serem i przyprawami. Następnie czas na naleśniki. Pozostało tylko zawijanie, obtaczanie i smażenie.
Dobre krokiety z pieczarkami i jajkiem to tradycyjna Polska potrawa, którą najczęściej je się w święta Bożego Narodzenia. Inaczej rzecz ujmując jest to pyszne, panierowane ciasto naleśnikowe, które ma smaczny farsz. Przepis na krokiety z pieczarkami i jajkiem charakteryzuje się tym, że krokiety są zawijane. Jak zrobić krokiety z pieczarkami i jajkiem, by były odpowiednio zawinięte? Na środek naleśnika wyłóż w kształcie prostokąta farsz. Złap z obu boków naleśnika i połóż je na wierzchu (na farszu). Następnie złap od dołu za niezwinięty brzeg i zwijaj naleśnika w górę do ostatniego wolnego brzegu. Nie jest to trudne, ale na początku może wymagać czasu na nauczenie się. Krokiety z pieczarkami i jajkiem obtocz w panierce i usmaż na oleju. Usmażone krokiety polecam wykładać na talerzu, na którym znajduje się ręcznik papierowy (by utraciły nadmiar tłuszczu).
Jak zrobisz krokiety z pieczarkami i jajkiem powinno wyjść około 10-12 sztuk. Ilość krokietów jest silnie związana z wielkością naleśników. Po usmażeniu naleśników polecam zważyć farsz i całą jego masę podzielić na ilość naleśników. Następnie na naleśniki dodawaj tyle gramów farszu, by było wszędzie po równo. Dzięki temu krokiety będą jednakowej wielkości. Gdyby się okazało, że farszu jest za mało, a naleśników za dużo możesz zrobić inną wersję naleśników.
Przepis na krokiety z pieczarkami i jajkiem najlepiej smakuje na gorąco. Dobra rada na utrzymanie ciepła krokietów to umieszczenie je w naczyniu żaroodpornym i następnie podgrzewanie ich w piekarniku. W ten sposób krokiety pozostaną gorące do momentu podania.
Alergeny w krokietach z pieczarkami i jajkiem
Lista alergenów dla krokietów z pieczarkami i jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Ser gouda
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Bułka tarta
Wartości odżywcze krokietów z pieczarkami i jajkiem
Przepis jest dosyć wysokokaloryczny. Zawiera sporą ilość tłuszczu, na którym należy smażyć krokiety.
Energia i białka
(215g)
Węglowodany
(215g)
Tłuszcze
(215g)
Witaminy
(215g)
Składniki mineralne
(215g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.