Krokiety z mięsem
- Mięso mielone z kurczaka (600 g)
- Pieczarki - 20 szt (400 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Mąka pszenna typ 550 - 2,5 szklanki (325 g)
- Mleko 2% - 2 szklanki (500 ml)
- Olej rzepakowy - 4 łyżki (60 ml)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Jajko (4 szt.)
- Bułka tarta - 4 łyżki (80 g)
Przepis na krokiety z mięsem krok po kroku
Na patelni rozgrzej 2 łyżki oleju i dodaj pokrojoną w kostkę cebulę. Po chwili dodaj mięso mielone.
Przypraw solą, pieprzem i słodką papryką. Dodaj pokrojone w drobną kostkę pieczarki.
Smaż przez 15 minut, aż mięso będzie rumiane.
Do miski wrzuć mięso z pieczarkami i przypraw solą, pieprzem, kminkiem, gałką i czosnkiem. Wymieszaj i odstaw do lodówki.
W misce zmieszaj mąkę, 2 jaja, mleko i 2 łyżki oleju. Dodaj odrobine soli. Wymieszaj rózgą, by nie było żadnych grudek.
Patelnię do smażenia beztłuszczowego porządnie nagrzej i nakładaj małymi porcjami masę naleśnikową. Smaż naleśnik z każdej strony, aż się zarumienią.
Na środku naleśnika układaj łyżką farsz. Krawędzie naleśnika zawiń do środka, a resztę zroluj.
Na mały talerzyk wbij 2 jajka i rozmieszaj je. Na drugim talerzyku wysyp bułkę tartą.
Krokiety mocz najpierw w jajku, a następnie w bułce tartej.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki na słodko
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat krokietów z mięsem
Krokiety z mięsem będą idealną opcją dla osób, które uwielbiają tradycyjne potrawy w mięsnej odsłonie. Te krokiety są pyszne i sycące, do tego mają nieco niższy indeks niż te tradycyjne. Smakują naprawdę wspaniale, a cały sekret ich smaku ukryty jest w wyjątkowym farszu.
Farsz na krokiety z mięsem najlepiej przygotować z mięsa mielonego, tak jest szybciej i łatwiej. Można też użyć mięsa, które zostało z rosołu. Wystarczy je zmielić w maszynce lub bardzo drobno posiekać. Idealnie sprawdzi się do tego celu mięso z kurczaka lub indyka, gdyż jest bardzo smaczne i zawiera mało tłuszczu. Można także użyć mielonego mięsa wieprzowego lub wołowego. Mięso na krokiety należy podsmażyć z pieczarkami, dzięki czemu będzie smakowało dużo lepiej. To również wzmocni aromat całego dania. Mięso wystarczy tylko lekko doprawić, gdyż w połączeniu z grzybami i cebulą smakuje tak dobrze, że nie potrzebuje innych dodatków.
Krokiety mięsne są idealną propozycją dla osób, które nie przepadają za kapustą lub źle się po niej czują. W tej opcji dominuje tylko mięso z małym dodatkiem pieczarek i cebuli, dzięki czemu całość jest mniej wzdymająca i lepiej strawna dla osób, którym zbyt duże ilości kiszonek szkodzą. Mięsne krokiety mają również mocniejszy smak, dzięki dużemu udziałowi smażonego drobiu. Całość wspaniale komponuje się z ciastem naleśnikowym.
Ten przepis na farsz do krokietów z mięsem jest naprawdę fenomenalny i przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnych potraw. Wszystkie jego składniki idealnie się dopełniają tworząc jedną spójną całość, która cudownie dopełnia pyszne, naleśniki.
Te krokiety są tak dobre, że znikają w ekspresowym tempie z talerzy, dlatego lepiej przygotować podwójną porcję. Ten prosty przepis pozwala stworzyć pyszne danie, które przypadnie do gustu każdemu, kto je spróbuje. Ciężko jest się mu oprzeć ze względu na apetyczny wygląd i wspaniały smak. Sprawdzą się nie tylko na codzienny obiad, czy kolację, ale również jako przekąska na przyjęcia. Są smaczne i bardzo chrupiące. Można je również podawać z barszczem.
Alergeny w krokietach z mięsem
Lista alergenów dla krokietów z mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- Bułka tarta
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze krokietów z mięsem
Energia i białka
(405g)
Węglowodany
(405g)
Tłuszcze
(405g)
Witaminy
(405g)
Składniki mineralne
(405g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.