Krewetki z czosnkiem
- Krewetki - koktajlowe (400 g)
- Czosnek - 4 ząbki (20 g)
- Masło (50 g)
- Wino białe wytrawne (100 ml)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
Przepis na krewetki z czosnkiem krok po kroku
Krewetki rozmroź.
Na patelni rozgrzej 20 g masła i podsmaż drobno posiekany czosnek.
Następnie na patelnię włóż krewetki i przesmaż chwilę.
Na patelnię wlej wino i odparuje na większym ogniu.
Następnie zmniejsz ogień i wymieszaj krewetki.
Natkę pietruszki posiekaj i włóż z resztą masła na patelnię.
Zawartość patelni dokładnie wymieszaj i podsmaż do momentu, aż krewetki nie będą surowe.
Krewetki z czosnkiem podawaj na ciepło.
Więcej informacji na temat krewetek z czosnkiem
Krewetki z czosnkiem to doskonały pomysł na domowe danie, które świetnie sprawdzi się jako przekąska podane na imprezę ze znajomymi lub rodziną. Pyszne krewetki z czosnkiem będą również doskonałym wyborem na romantyczną kolację dla dwojga. Warto jednak pamiętać, że nie każdy lubi smak owoców morza. Przepis na krewetki z czosnkiem jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Aby przygotować smaczne krewetki potrzebne będą następujące produkty spożywcze: krewetki koktajlowe, czesne, masło, wino białe wytrawne oraz natka pietruszki. Produkty te są dostępne w większości sklepów spożywczych, jednak ceny niektórych z nich są stosunkowo wysokie.
Jak zrobić krewetki z czosnkiem? Krewetki rozmroź. Na patelni rozgrzej 20 g masła i podsmaż drobno posiekany czosnek. Następnie na patelnię włóż krewetki i przesmaż chwilę. Na patelnię wlej wino i odparuje na większym ogniu. Następnie zmniejsz ogień i wymieszaj krewetki. Natkę pietruszki posiekaj i włóż z resztą masła na patelnię. Zawartość patelni dokładnie wymieszaj i podsmaż do momentu, aż krewetki nie będą surowe. Krewetki z czosnkiem podawaj na ciepło.
Natka pietruszki to produkt, który bogaty jest wiele składników mineralnych oraz witamin. Znajdziemy w niej przede wszystkim witaminę C, które spożywane w odpowiednich ilościach wzmacnia naszą odporność. Dodatkowo witamina C w połączeniu z kwasem foliowym oraz żelazem działa krwiotwórczy, może przyczyniać się dzięki temu do zmniejszenia ryzyka rozwoju anemii. W natce pietruszki znajdziemy także magnez, który posiada działanie rozkurczające. Znajdziemy w niej także beta-karoten (prekursor witaminy A), wapń, sód, fosfor, cynk, miedź, mangan, potas oraz niektóre witaminy z grupy B.
Podsumowując najlepsze krewetki z czosnkiem świetnie sprawdza się jako smaczne danie, które można podać jako obiad lub przekąskę podczas imprez rodzinnych lub ze znajomymi. Będą również doskonałym wyborem na kolację dla drugiej połówki. Krewetki możesz podać z dodatkiem bagietki lub tostów.
Alergeny w krewetkach z czosnkiem
Lista alergenów dla krewetek z czosnkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Skorupiaki i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krewetki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino białe wytrawne
Wartości odżywcze krewetek z czosnkiem
Krewetki z czosnkiem to doskonała propozycja na pyszne danie. Warto jednak zwrócić uwagę na ich ilość w diecie, ponieważ są smażone.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.