Przepis na kremy do muffinek krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier puder
To będzie niezbędne
mikser, duża miska

W misce umieść mascarpone, śmietanę i cukier puder.

Całość dokładnie zmiksuj na gładki krem.

Kremy do muffinek na biszkoptowych babeczkach
Kremy do muffinek
Koszt przygotowania dania
9.80 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
1743 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
80

Kremy do muffinek - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o kremach do muffinek

Czy może być coś lepszego niż mała słodka babeczka przystrojona pysznym kremem? W naszym przepisie pokazujemy jak zrobić krem do muffinek, który zawsze się udaje.

Aby przygotować przepis na krem do muffinek potrzebne będą tylko trzy składniki. Konieczna będzie śmietana 36%, serek mascarpone oraz cukier puder.

Oba, dobrze schłodzone, produkty nabiałowe umieść w misce. Dodaj cukier puder i całość dokładnie zmiksuj na gęsty krem. Tylko tyle wystarczy, by powstał ten sprawdzony przepis. Takie pyszne kremy do muffinek warto dodatkowo ubarwić z pomocą barwników spożywczych. Dzięki temu można uzyskać krem w kolorze niebieskim, różowym lub np. żółtym. Jeśli chcesz, dodatkowo dodać smaku kremowi możesz użyć kilku kropel aromatu waniliowego lub cytrynowego. Choć w wersji podstawowej jest najlepszy, to zawsze warto samodzielnie ulepszać różne przepisy. Taki krem to świetny pomysł na dodatek nie tylko do babeczek, ale również ciast czy tortów.

Śmietana 36% jest to nabiałowy produkt spożywczy, którego 36% stanowi tłuszcz. Ta dość wysoka zawartość tłuszczu powoduje, że po ubiciu śmietana jest stabilna, a więc zachowuje dłużej swój kształt. By odpowiednio się ona ubijała, powinna spędzić przynajmniej 12 godzin w lodówce. Dotyczy to szczególnie śmietan UHT, które spotkać można na regularnych półkach sklepowych, a nie w lodówkach. Warto pamiętać również, by używać odpowiedniego naczynia do ubijania. Najlepiej sprawdzi się tutaj miska szklanka lub metalowa. To zapobiegnie osadzaniu się tłuszczu na bokach naczynia. Jeśli chcesz, by takie dobre kremy miały mniej kalorii, to możesz również użyć śmietany 30%. Nie wpłynie to znacząco na konsystencje kremu, choć najlepsze smakowo kremy wychodzą właśnie ze śmietany 36%.

Mascarpone to ser śmietankowy wywodzący się z Lombardii, we Włoszech. Jak sama nazwa wskazuje, produkuje się go nie z mleka, lecz śmietany. Dawniej produkowano go tylko w okresie jesienno-zimowym. Z czasem, dzięki rozwojowi technologii, pora roku przestała mieć znaczenie. Jest lekko słodki w smaku, dlatego często wykorzystuje się go w przygotowaniu deserów. Jednak spokojnie można go użyć w daniach wytrawnych. Mascarpone jest produktem nabiałowym, dlatego też jest dobrym źródłem wapnia, magnezu oraz witaminy D.

Wartości odżywcze kremów do muffinek

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(470g)
Energia (kalorie)
371.02 kcal
1743.80 kcal
Białko
2.62 g
12.32 g

Węglowodany w kremach do muffinek

Na 100g
Na porcję
(470g)
Węglowodany
7.29 g
34.28 g
Węglowodany przyswajalne
7.29 g
34.28 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(470g)
Tłuszcz
36.60 g
172.00 g
Tłuszcze nasycone
30.64 g
144.00 g
Szacunkowy indeks glikemiczny kremów do muffinek 80
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kremach do muffinek

Lista alergenów dla kremów do muffinek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • mascarpone
    • Śmietanka kremowa 36%

Cena przygotowania kremów do muffinek

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mascarpone
250 g
schłodzona
6.50
Za 250.0 g
Liczba opakowań 1
6.50
Za 250 g
Śmietanka kremowa 36%
200 ml
schłodzona
8.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
3.20
Za 200 ml
Cukier puder
20 g
2.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.10
Za 20 g
Koszt składników
16.50
Jak oceniasz przepis na kremy do muffinek
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób