Krem z zielonych warzyw
- Pestki dyni - 4 łyzki (40 g)
- Jogurt naturalny 2% - 2 łyżki (20 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Brokuły - 1 sztuka (500 g)
- Cukinia - 1 sztuka (300 g)
- Papryka zielona - 1 sztuka (120 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Bulion warzywny (1000 ml)
Przepis na krem z zielonych warzyw krok po kroku
Oliwę z oliwek rozgrzej w garnku.
Zeszklij drobno pokrojoną cebulę oraz czosnek przeciśnięty przez praskę.
Do całości wlej bulion i gotuj do zagotowania.
Warzywa dokładnie umyj i pokrój na mniejsze kawałki Dodaj do gotującego się bulionu. Gotuj do miękkości warzyw.
Po dodaniu wszystkich przypraw zupę wymieszaj i zblenduj na gładki krem.
Zupę podawaj z łyżką jogurtu oraz pod prażonymi pestkami dyni.
Więcej informacji na temat kremu z zielonych warzyw
Nie ma nic lepszego niż krem z zielonych warzyw na obiad. Dlatego koniecznie poznaj mój prosty przepis na krem z zielonych warzyw i przekonaj się, jak pyszny jest w smaku. Będzie to najlepszy pomysł na obiad dla całej rodziny, a także jako proste posiłek, który możesz zabrać ze sobą do pracy czy do szkoły. Moja zupa będzie wegetariańska, co oznacza, że nie będzie w niej dodatku mięsa, dodatkowo zupa krem nie będzie zawierała glutenu w swoim składzie, ponieważ nie dodam do niej mąki, a odrobinę jogurtu. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Zatem jak zrobić krem z zielonych warzyw? W pierwszej kolejności przygotuj takie składniki jak: cukinia, brokuł, cebula, czosnek, odrobina oliwy z oliwek, bulion warzywny oraz przyprawy zdecydowanie wystarczy tutaj sól i pieprz na końcu dodaje również odrobinę jogurtu naturalnego i podprażone na patelni pestki dyni.
Oliwę z oliwek rozgrzej w garnku. Zeszklij drobno pokrojoną cebulę oraz czosnek przeciśnięty przez praskę. Do całości wlej bulion i gotuj do zagotowania. Warzywa dokładnie umyj i pokrój na mniejsze kawałki Dodaj do gotującego się bulionu. Gotuj do miękkości warzyw. Po dodaniu wszystkich przypraw zupę wymieszaj i zblenduj na gładki krem. Zupę podawaj z łyżką jogurtu oraz pod prażonymi pestkami dyni. Sam widzisz, jak prosty jest mój sprawdzony przepis, a zupa krem po kilku minutach jest pyszna będzie to najlepszy pomysł na obiad.
Alergeny w kremie z zielonych warzyw
Lista alergenów dla kremu z zielonych warzyw przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny 2%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze kremu z zielonych warzyw
W podobny sposób możesz przygotować zupę z dowolnymi warzywami.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.