Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier puder, aromat waniliowy

Przepis na krem z mascarpone bez śmietany krok po kroku

Masło zmiksuj z cukrem pudrem na puszystą masę.

Dodaj serek mascarpone i kilka kropel ekstraktu waniliowego.

Całość zblenduj do uzyskania jednolitej konsystencji.

Krem z mascarpone bez śmietany podany w małej drewnianej miseczce
Często zadawane pytania
Krem z mascarpone bez śmietany - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - krem z mascarpone bez śmietany

W skrócie
Kalorii w porcji
219 kcal
Wielkość
jednej porcji
45 g
Indeks glikemiczny
62

Wartości odżywcze kremu z mascarpone bez śmietany

na 100g gotowej potrawy

Aromat/ekstrakt waniliowy możesz wymienić na inny np. pomarańczowy lub cytrynowy.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(45g)
Energia (kcal)
487.23
219.26
Białko (g)
2.38
1.07

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(45g)
Węglowodany (g)
9.95
4.48
Węglowodany przyswajalne (g)
9.95
4.48
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.00
0.00

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(45g)
Tłuszcz (g)
48.26
21.72
Tłuszcze nasycone (g)
41.40
18.63
Tłuszcze nienasycone (g)
6.86
3.09
Cholesterol (mg)
131.82
59.32
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej

Witaminy

Na 100g
Na porcję
(45g)
Witamina C (mg)
0.00
0.00
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(45g)
Sód (mg)
24.44
11.00
Wapń (mg)
92.68
41.70
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej
Żelazo (mg)
0.01
0.00
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny kremu z mascarpone bez śmietany 62
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kremie z mascarpone bez śmietany

Lista alergenów dla Kremu z mascarpone bez śmietany przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • mascarpone
    • Masło

Więcej informacji na temat kremu z mascarpone bez śmietany

Domowy krem z mascarpone bez śmietany to szybki i łatwy przepis, który świetnie się sprawdzi jako dodatek do ciast, tortów i deserów. Jest naturalny i nie zawiera zbędnych dodatków, konserwantów ani wzmacniaczy. Składniki, które potrzebujesz do przygotowania to serek mascarpone, masło, cukier puder i aromat waniliowy.

Jak zrobić krem z mascarpone bez śmietany? Masło zmiksuj z cukrem pudrem na puszystą masę. Dodaj serek mascarpone i kilka kropel aromatu waniliowego. Całość zblenduj do uzyskania jednolitej konsystencji.

Ser mascarpone pochodzi z Lombardii, która znajduje się w północnych Włoszech. Głównie jest produkowany w Lodi oraz Abbiategrasso. Serek jest bardzo delikatny i kremowy, może być wykorzystywany zarówno do dań na słodko, jak i wytrawnych. Ma wiele zastosowań kulinarnych, oprócz deserów i ciast, można dodawać go do naleśników, lodów, zup lub makaronów. Jest wytwarzany ze śmietanki z mleka krowiego, która nadaje gładką i kremową konsystencje. Jedna łyżka serka mascarpone (24 g) zawiera 95 kcal i 9.6 g tłuszczu w tym 6.7 g kwasów tłuszczowych nasyconych. Jest bogatym źródłem wapnia, witaminy A i B12. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że jest bogatym źródłem tłuszczów nasyconych, które w nadmiarze wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Ważne jest to, aby zachować umiar spożywając takiego typu produkty spożywcze i traktować je jako rekreacyjne.

Drugim składnikiem kremu jest masło, które jest tłuszczem pochodzenia zwierzęcego. Zawiera witaminy, cholesterol i karotenoidy. Jedna porcja masła (5 g) zawiera 37 kcal, 4.1 g tłuszczu w tym 2.7 g kwasów tłuszczowych nasyconych.

Trzecim składnikiem jest cukier puder, który stosowany jest w branży cukierniczej i piekarniczej. Jest poddany procesowi rozdrabniania kryształków, przez to jest bardziej podatny na rozpuszczenie w przeciwieństwie do cukru krystalicznego. Łyżka cukru pudru (10 g) zawiera 41 kcal i 10 g węglowodanów.

Przepis na krem mascarpone bez śmietany idealnie pasuje do wielu wypieków. Jest to prosty przepis, który nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Szacunkowy koszt przygotowania kremu z mascarpone bez śmietany

Koszt składników
23.50
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mascarpone
500 g
6.50
Za 250,0 g
Liczba opakowań 2
13.00
Za 500 g
Masło
200 g
5.00
Za 200,0 g
Liczba opakowań 1
5.00
Za 200 g
Cukier puder
60 g
2.00
Za 400,0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 60 g
Ekstrakt waniliowy
10 ml
1.75
Za 9,0 ml
Liczba opakowań 2
1.94
Za 10 ml
Koszt składników
23.50
ikona podziel się Przekaż dalej
Jak oceniasz przepis na krem z mascarpone bez śmietany
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 87,5% osób