Przepis na krem z mascarpone bez śmietany krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier puder, aromat waniliowy

Masło zmiksuj z cukrem pudrem na puszystą masę.

Dodaj serek mascarpone i kilka kropel aromatu waniliowego.

Całość zblenduj do uzyskania jednolitej konsystencji.

Krem z mascarpone bez śmietany podany w małej drewnianej miseczce
Krem z mascarpone bez śmietany
Koszt przygotowania dania
3.79 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
233 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
62

Krem z mascarpone bez śmietany - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o Kremie z mascarpone bez śmietany

Domowy krem z mascarpone bez śmietany to szybki i łatwy przepis, który świetnie się sprawdzi jako dodatek do ciast, tortów i deserów. Jest naturalny i nie zawiera zbędnych dodatków, konserwantów ani wzmacniaczy. Składniki, które potrzebujesz do przygotowania to serek mascarpone, masło, cukier puder i aromat waniliowy.

Jak zrobić krem z mascarpone bez śmietany? Masło zmiksuj z cukrem pudrem na puszystą masę. Dodaj serek mascarpone i kilka kropel aromatu waniliowego. Całość zblenduj do uzyskania jednolitej konsystencji.

Ser mascarpone pochodzi z Lombardii, która znajduje się w północnych Włoszech. Głównie jest produkowany w Lodi oraz Abbiategrasso. Serek jest bardzo delikatny i kremowy, może być wykorzystywany zarówno do dań na słodko, jak i wytrawnych. Ma wiele zastosowań kulinarnych, oprócz deserów i ciast, można dodawać go do naleśników, lodów, zup lub makaronów. Jest wytwarzany ze śmietanki z mleka krowiego, która nadaje gładką i kremową konsystencje. Jedna łyżka serka mascarpone (24 g) zawiera 95 kcal i 9.6 g tłuszczu w tym 6.7 g kwasów tłuszczowych nasyconych. Jest bogatym źródłem wapnia, witaminy A i B12. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że jest bogatym źródłem tłuszczów nasyconych, które w nadmiarze wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Ważne jest to, aby zachować umiar spożywając takiego typu produkty spożywcze i traktować je jako rekreacyjne.

Drugim składnikiem kremu jest masło, które jest tłuszczem pochodzenia zwierzęcego. Zawiera witaminy, cholesterol i karotenoidy. Jedna porcja masła (5 g) zawiera 37 kcal, 4.1 g tłuszczu w tym 2.7 g kwasów tłuszczowych nasyconych.

Trzecim składnikiem jest cukier puder, który stosowany jest w branży cukierniczej i piekarniczej. Jest poddany procesowi rozdrabniania kryształków, przez to jest bardziej podatny na rozpuszczenie w przeciwieństwie do cukru krystalicznego. Łyżka cukru pudru (10 g) zawiera 41 kcal i 10 g węglowodanów.

Przepis na krem mascarpone bez śmietany idealnie pasuje do wielu wypieków. Jest to prosty przepis, który nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Wartości odżywcze Kremu z mascarpone bez śmietany

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(45g)
Energia (kalorie)
518.44 kcal
233.30 kcal
Białko
2.04 g
0.92 g

Węglowodany w kremie z mascarpone bez śmietany

Na 100g
Na porcję
(45g)
Węglowodany
12.95 g
5.83 g
Węglowodany przyswajalne
12.95 g
5.83 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(45g)
Tłuszcz
50.66 g
22.80 g
Tłuszcze nasycone
35.10 g
15.79 g
Tłuszcze nienasycone
15.56 g
7.00 g
Cholesterol
112.78 mg
50.75 mg
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej

Witaminy w przepisie na krem z mascarpone bez śmietany

Na 100g
Na porcję
(45g)
Witamina C
0.00 mg
0.00 mg
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej

Składniki mineralne w przepisie na krem z mascarpone bez śmietany

Na 100g
Na porcję
(45g)
Sód
21.00 mg
9.45 mg
Wapń
79.33 mg
35.70 mg
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej
Żelazo
0.01 mg
0.00 mg
Brak danych dla: ekstrakt waniliowy.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny Kremu z mascarpone bez śmietany 62
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w Kremie z mascarpone bez śmietany

Lista alergenów dla Kremu z mascarpone bez śmietany przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • mascarpone
    • Masło

Cena przygotowania Kremu z mascarpone bez śmietany

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mascarpone
50 g
6.50
Za 250.0 g
Liczba opakowań 1
1.30
Za 50 g
Masło
20 g
5.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
0.50
Za 20 g
Cukier puder
10 g
2.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.05
Za 10 g
Ekstrakt waniliowy
10 ml
1.75
Za 9.0 ml
Liczba opakowań 2
1.94
Za 10 ml
Koszt składników
17.00
Jak oceniasz przepis na krem z mascarpone bez śmietany
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0.0% osób