Krem malinowy do tortów
- Maliny mrożone (480 g)
- Cukier puder (175 g)
- Śmietanka kremowa 36% (500 ml)
Przepis na krem malinowy do tortów krok po kroku
W rondelku wymieszać mrożone maliny, cukier i wodę. Mieszając doprowadzić do wrzenia i gotować około 5 minut.
Dokładnie wymieszaj, a następnie użyj tylnej części łyżki, aby przecisnąć miksturę przez sito o drobnych oczkach, odrzucając nasiona. Schłodź syrop malinowy.
Gdy syrop ostygnie, ubij śmietankę.
Delikatnie dodaj do niej syrop malinowy.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu malinowego do tortów
Krem malinowy do tortów stanowi wspaniałą propozycję na pyszny dodatek, który odmieni każde ciasto w wyjątkowy wypiek. Jest słodki i niezwykle różowy. Będzie idealnym dodatkiem do tortów, tart, babeczek, ale można go zjadać również solo.
Krem do tortów jest jedną z najważniejszych części ciasta. Dlatego tak istotne jest, by był odpowiednio przygotowany. Perfekcyjny krem powinien być gesty, aksamitny i naprawdę słodki. Dodatkowo zawsze powinien pasować do ciasta. Nie powinien być też zbyt ciężki, czy mdlący. Dlatego tak ciężko jest stworzyć naprawdę smaczny krem samodzielnie. A bez niego ciasto, choć idealnie puszyste, nie zrobi takiego wrażenia. Dlatego dobrze jest odszukać sprawdzonego przepisu na wspaniały krem do tortów, który pasuje do wielu różnych wypieków. Ten taki właśnie jest.
Przepis na krem malinowy do tortów jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Do jego przygotowania nie potrzeba specjalnych sprzętów, czy umiejętności. Wystarczy rondelek i mikser, by przygotować ten fantastyczny dodatek. Robi się go z kilku produktów, które z łatwością można znaleźć w każdym sklepie. W większości dostępne są one również w domowej spiżarni. Najważniejszym produktem są oczywiście maliny. Te jagody są naprawdę słabo docenianym dodatkiem do ciast, a ze względu na swoją wyjątkową słodycz mogą zdziałać naprawdę sporo dla jego smaku. Najlepiej używać do przygotowania tego kremu świeżych owoców, które przepełnione są słodyczą. Jednak sezon na nie nie trwa zbyt długo, więc w przypadku ich braku można też wykorzystać mrożone maliny. Kupując świeże owoce, warto zadbać, by były wyjątkowo jędrne. Dobrze, by miały sporo soku. Nie warto jednak sięgać po koszyczek, czy pudełko, w którym znajdują się owoce spleśniałe.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem malinowy do tortów w najprostszy sposób, by był niezwykle puszysty i słodki, ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Powstaje z niego zdecydowanie najlepszy dodatek do tortów na bazie tych słodkich owoców. Krem jest tak pyszny, że ciężko przejść obok niego obojętnie. To dobry wybór na specjalne okazje.
Alergeny w kremie malinowym do tortów
Lista alergenów dla kremu malinowego do tortów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze kremu malinowego do tortów
To ciasto, jak inne słodkości nie powinno gościć w menu zbyt często, ze względu na duży udział cukru prostego.
Energia i białka
(1155g)
Węglowodany
(1155g)
Tłuszcze
(1155g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.