Krem do tortu z galaretki
- Maliny mrożone - 1 szklanka (250 g)
- Mascarpone - 1 opakowanie (400 g)
- Galaretka - 1 opakowanie (50 g)
Przepis na krem do tortu z galaretki krok po kroku
Do garnka wlej 100 ml wody i zagotuj, następnie dodaj galaretkę.
Galaretkę schłodź w lodówce.
W tym czasie zmiksuj serek mascarpone z malinami, a następnie dodaj galaretkę.
Całość dokładnie wymieszaj i wyłóż na tort.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu do tortu z galaretki
Zbliża się ważna okazja, która nie obejdzie się bez tortu? Świetnie się składa, dzisiaj przedstawię Ci przepis na krem do tortu z galaretki, który w szybki i prosty sposób przygotujesz w swoim domu. Poradzi sobie z nim nawet osoba zaczynająca przygodę kulinarną. Do jego przygotowania będą Ci potrzebne podstawowe składniki, które z pewnością masz w swoim domu. Koniecznie zaopatrz się w serek mascarpone, dowolne owoce, mogą być w wersji mrożonej lub świeżej oraz galaretka owocowa, która smakowo wkomponuje się do owoców.
Serek mascarpone oprócz tego, że jest pyszny, jest wysokoenergetyczny. Swoją kremową konsystencję zawdzięcza wysokiej zawartości tłuszczu maślanego w swoim składzie, co ściśle wiąże się z dużą zawartością cholesterolu. W 100 g produktu znajduje się, aż 44 g tłuszczów, w tym większość to nasycone kwasy tłuszczowe niekorzystne dla naszego organizmu. Ponadto w 100 g produktu znajduje się, aż 123 g cholesterolu. Jeśli, bardzo lubisz smak serka mascarpone w deserach, ale przerażają Cię ilości tłuszczu i cholesterolu, nic straconego.
Skorzystaj wtedy z serka mascarpone w wersji light.
Zawiera on w swoim składzie zdecydowanie niższą ilość tłuszczu i cholesterolu.
Nie ma znaczenia, na którą wersję się zdecydujesz, obie będą dobre w smaku.
Pyszny krem przygotujesz też ze śmietany i galaretki. Wystarczy, że serek mascarpone zamienisz na słodką śmietankę.
Jeśli korzystasz z owoców w wersji mrożonej, pamiętaj o ich prawidłowym odmrożeniu.
Sposobów jest kilka, możesz wsypać zamrożone owoce do miski i włożyć ją do lodówki lub możesz wsypać mrożone owoce do gotującej się wody.
Nie powinno się jednak rozmrażać owoców, ale także innych produktów w temperaturze pokojowej, sprzyja to rozmnażaniu się bakterii i utracie witamin.
Dokładnie jak zrobić krem do tortu z galaretki opisałam nieco niżej. Koniecznie zajrzyj i poznaj mój prosty przepis. Krem do tortu z galaretki powstaje w dosłownie kilka minut, dlatego będzie to dobry pomysł na szybki dodatek do ciasta lub tortu. Dzięki niemu każda propozycja deserowa będzie pyszna w smaku.
Alergeny w kremie do tortu z galaretki
Lista alergenów dla kremu do tortu z galaretki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
Wartości odżywcze kremu do tortu z galaretki
Serek mascarpone możesz zamienić na jego wersję light, będzie się ona charakteryzowała niższą zawartością tłuszczu w swoim składzie.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.