Krem do bezy
- Mascarpone - 1 opakowanie (250 g)
- Cukier wanilinowy - 1 łyżka (10 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 1/2 szklanki (125 g)
Przepis na krem do bezy krok po kroku
Do miski wyłóż mascarpone, dodaj cukier i śmietankę.
Ubijaj mikserem ok. 1 minuty, aż krem będzie sztywny i zwiększy swoją objętość.
Wyłóż na bezę przed samym podaniem.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu do bezy
Krem do bezy to obowiązkowy element tortów bezowych, które są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej efektownych ciast. Oczywiście możesz go wykorzystać również do innych deserów, ponieważ jest bardzo smaczny oraz uniwersalny i świetnie komponuje się z wieloma dodatkami. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem do bezy, aby był pyszny i puszysty, koniecznie przeczytaj nasz najlepszy, sprawdzony przepis. Tradycyjny, domowy krem do bezy jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu. Składniki, które będą niezbędne do jego przygotowania to serek mascarpone, śmietanka kremowa 30% lub 36% oraz cukier waniliowy. Cukier możesz zastąpić też ksylitolem lub erytrytolem i dodać prawdziwą wanilię. Całe przygotowanie kremu polega na wymieszaniu wszystkich składników mikserem. Czas miksowania powinien wynosić około 1 minuty, aby cała masa się połączyła, zwiększyła swoją objętość, była sztywna oraz puszysta. Bardzo ważne jest również, aby składniki były bardzo zimne. Dlatego serek mascarpone i śmietankę kremówkę wyciągnij z lodówki tuż przed samym przygotowaniem, nie ogrzewaj ich i nie trzymaj w temperaturze pokojowej. Krem z mascarpone i śmietanki sprawdzi się do tradycyjnej bezy pavlova i innych tortów bezowych z owocami, ale to również świetny pomysł na dodatek do innych ciast przekładanych kremem. Jest bardzo kremowy, delikatny, lekko waniliowy, dzięki czemu jest uniwersalny i pasuje do bardzo wielu dodatków, zwłaszcza kwaśnych owoców, ale też orzechów, czekolady, czy karmelu. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis na krem do bezy, dzięki któremu przygotujesz go w prosty i szybki sposób, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni, czy pieczeniu bezy. Jedyny niezbędny sprzęt to miska oraz mikser, dzięki któremu ubijesz składniki na jedwabistą, kremową masę do bezy i innych ciast.
Alergeny w kremie do bezy
Lista alergenów dla kremu do bezy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze kremu do bezy
Cukier warto zastąpić ksylitolem lub erytrytolem.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.