Krem budyniowy do karpatki
- Budyń (proszek) (80 g)
- Cukier (100 g)
- Mleko 1,5% (750 ml)
- Masło (200 g)
Przepis na krem budyniowy do karpatki krok po kroku
500 ml mleka zagotuj w garnku z cukrem.
W 1 szklance mleka rozmieszaj proszek budyniowy.
Wlewaj powoli do mleka rozmieszany proszek budyniowy.
Całość cały czas mieszaj aż do zgęstnienia.
W misce ubij masło na gładką masę, powoli dodawaj do niego budyń i ubijaj do wymieszania.
Więcej informacji na temat kremu budyniowego do karpatki
Krem budyniowy do karpatki to najpopularniejsza wersja tego dodatku do tradycyjnego ciasta. Zawsze się udaje i ma idealną konsystencję. Warto go wykorzystać do swojego wypieku, by stworzyć naprawdę pyszne ciasto. Do jego stworzenia używa się tylko kilku składników, a wszystkie można z łatwością dostać w większości sklepów. Krem ma idealną konsystencję i wspaniały słodki smak.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem budyniowy do karpatki, który zachwyci wszystkich swoim aromatem i konsystencją, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Wszystkie składniki na pewno masz już w swojej spiżarni, dlatego nie wahaj się, tylko stwórz ten wspaniały dodatek, który sprawdzi się w każdym deserze. Najważniejszym punktem tego kremu jest przygotowanie pysznego budyniu, który nada całości odpowiedniej konsystencji, a także pysznego smaku. Sięgnij raczej po budyń śmietankowy lub waniliowy, który najlepiej pasuje do tego ciasta. Do przygotowania tego kremu nie potrzeba dużego doświadczenia kulinarnego, przyda się za to cierpliwość i dobry mikser.
Prosty przepis na krem budyniowy do karpatki jest idealnym wyborem dla osób, które przygotowują to ciasto po raz pierwszy. Niedoświadczeni cukiernicy często szukają sprawdzonej opcji, która nie będzie zbyt rzadka i będzie można ją wykonać w naprawdę łatwy sposób. Tak właśnie jest w tym przypadku. Krem odgrywa niezwykle ważną rolę w stworzeniu tego ciasta. To właśnie ona nadaje całości smaku i sprawia, że ciasto ma odpowiednią konsystencję. Gdy krem nie jest dobry, całe ciasto jest do niczego. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie tylko sprawdzonych rozwiązań. Krem budyniowy jest bardzo gesty, a przy okazji aksamitny. Nie potrzeba do niego zbyt dużej ilości składników, więc jest również tani.
Ten pomysł na szybki krem do karpatki to najlepszy wybór dla każdego miłośnika tego ciasta. A ten prosty przepis sprawia, że jest również łatwy i bardzo szybki. Całość robi się z budyniu w proszku, najlepiej sprawdza się śmietankowy bez dodatku cukru, dzięki czemu można samodzielnie kontrolować jego słodycz.
Alergeny w kremie budyniowym do karpatki
Lista alergenów dla kremu budyniowego do karpatki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
- Masło
Wartości odżywcze kremu budyniowego do karpatki
To opcja, która dostarcza sporo cukru protego, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(1130g)
Węglowodany
(1130g)
Tłuszcze
(1130g)
Witaminy
(1130g)
Składniki mineralne
(1130g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.