Kotlety ziemniaczane z twarogiem
- Ziemniaki późne (500 g)
- Ser twarogowy półtłusty - 1 opakowanie (250 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na kotlety ziemniaczane z twarogiem krok po kroku
Ziemniaki obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Zalej wodą i gotuj przez 30 minut do zmięknięcia. Po tym czasie ostudź i przeciśnij przez praskę.
Twaróg przeciśnij przez praskę i dodaj do ziemniaków. Dopraw solą, pieprzem, kminkiem i gałką. Całość dokładnie wymieszaj i uformuj rękami dość spore kotlety.
Na talerz wbij jajko i rozmieszaj je. Wszystkie kotlety obtocz w jajku.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej kotlety, by były rumiane.
-
Kotleciki ziemniaczane
-
Kotlety ziemniaczane
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety ziemniaczane z pieczarkami
-
Kotlety z ziemniaków
-
Farszynki
-
Kotleciki ziemniaczane z serem
-
Kotleciki z gotowanych ziemniaków
-
Placki ziemniaczane bez jajka
-
Kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym
-
Placki ziemniaczane na grubych oczkach
-
Farszynki mazurskie
-
Krokiety ziemniaczane z pieczarkami
-
Placki ziemniaczane z marchewką
-
Placki ziemniaczane bez mąki
-
Kotlety ziemniaczane z farszem
-
Knedle ziemniaczane
-
Krokiety ziemniaczane z serem
-
Kotlety ziemniaczane
Więcej informacji na temat kotletów ziemniaczanych z twarogiem
Kotlety ziemniaczane z twarogiem to wspaniała propozycja na danie pełne smaku i wartości odżywczych. To świetna alternatywa dla osób, które nie przepadają za mięsem lub je wykluczają z menu. Kotleciki są pyszne, miękkie i bardzo aromatyczne. Ze względu na udział twarogu i ziemniaków są sycące i dostarczają wielu substancji odżywczych. To dobry wybór na obiad czy kolację.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety ziemniaczane z twarogiem, które będą niezwykle smaczne, a przy tym pozwolą ci zaspokoić nawet największy głód, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstają z niego wspaniałe bezmięsne kotleciki, które przypadną do gustu wszystkim na diecie wegetariańskiej.
Przepis na kotlety ziemniaczane z twarogiem pozwala przygotować pyszny dodatek do głównego posiłku w naprawdę ekspresowym tempie. Całość zajmuje tylko kilkanaście minut. To świetny pomysł na wykorzystanie już ugotowanych ziemniaków, które zostały z poprzedniego dnia. Dzięki temu można uniknąć marnowania żywności i dać im zupełnie inne, nowe, a przy tym równie smaczne drugie życie. Kotleciki świetnie sprawdzają się na każdą okazję, a ich smak sprawia, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Najlepiej całość komponuje się z serem białym. Dobrze wybrać do tego dania wersję chudą lub półtłustą, które są dużo zdrowe. To wszystko zasługa obniżonej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które negatywnie wpływają na układ krwionośny i nerwowy. Opcja odchudzona ma ten sam smak, a mniej kalorii, dlatego świetnie sprawdzi się jako składnik diety redukcyjnej.
Kotleciki robi się z gotowanych ziemniaków. Warto jest wybierać takie, które nie są zbyt sypkie. Dzięki temu całość będzie miała odpowiednią fakturę i nie rozleci się podczas smażenia. Kotleciki można również upiec w piekarniku, taka opcja pozwala na oszczędzenie mnóstwa kalorii i przygotowanie posiłku dużo bardziej lekkostrawnego.
To danie to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów, która pozwala na zmniejszenie ilości mięsa w diecie. Całość charakteryzuje się naprawdę doskonałym smakiem i świetnie sprawdzi się jako część głównego posiłku. Kotlety smakują wyśmienicie z makaronem, ryżem czy kaszą.
Alergeny w kotletach ziemniaczanych z twarogiem
Lista alergenów dla kotletów ziemniaczanych z twarogiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kotletów ziemniaczanych z twarogiem
Te kotlety zawierają sporo białka i są bardzo pożywne, a także sycące. To zdrowy wybór.
Energia i białka
(240g)
Węglowodany
(240g)
Tłuszcze
(240g)
Witaminy
(240g)
Składniki mineralne
(240g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.