Kotlety z tofu
- Tofu wzbogacane wapniem - 1 kostka (180 g)
- Mąka z ciecierzycy - 3 łyżki (60 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3 łyżki (60 g)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek (75 ml)
Przepis na kotlety z tofu krok po kroku
Tofu zetrzyj na tarce i włóż do dużej miski.
Zagotuj wodę i połącz ją z mąką pszenną i z ciecierzycy.
Dokładnie wymieszaj i przelej do tofu.
Dodaj przyprawy i całość dokładnie wymieszaj ręką.
Z podanego farszu uformuj kotleciki.
Na patelni rozgrzej olej i smaż na nim kotlety po 3 - 4 minuty z każdej strony.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat kotletów z tofu
Kotlety z tofu to wspaniała alternatywa dla tych tradycyjnych. Można je zrobić bardzo szybko, a smakują naprawdę fantastycznie. Te roślinne mielone kotleciki są tak uniwersalne, że sprawdzą się do wielu różnych dań. Można je podawać z sosem, ale również bez niego. Świetnie komponują się również jako dodatek do sałatek czy wrapów. Można je zjadać zarówno na ciepło, jak i po obróbce termicznej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety z tofu, które nie tylko wspaniale smakują, ale również są bardzo proste w przygotowaniu, ten przepis jest dla ciebie. Całość zajmuje tylko kilka minut, a ich smak jest po prostu fantastyczny. Kotleciki robi się z tartego tofu, dzięki czemu łatwo jest formować kotleciki. Jednak równie dobrze można też usmażyć w panierce zwykłe plastry. Taka opcja na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu. Do zrobienia kotletów przyda się tylko podstawowy sprzęt. W przypadku braku piekarnika można je równie dobrze usmażyć na patelni.
Przepis na kotlety z tofu jest nie tylko prosty, ale również zdrowy. Dzięki użyciu roślinnego zmiennika można zminimalizować udział nasyconych tłuszczów, których w ciągu dnia zwykle spożywa się zbyt dużo. W nadmiarze są one niezwykle niebezpieczne dla układu krwionośnego. Choć strączki to świetne źródło roślinnego białka i błonnika, to jednak wciąż goszczą w menu zbyt rzadko. Warto to zmienić i sięgnąć po tofu, najlepiej takie wzbogacone o wapń, którego w źle zbilansowanej diecie roślinnej może brakować. Do przygotowania przyda się jedna kostka tofu, choć można użyć większej ilości i od razu przygotować większą porcję. Kotleciki dają się mrozić, dlatego w przypadku zbyt dużej porcji wystarczy wrzucić je do zamrażarki.
Te kotleciki to idealny pomysł na kolację, czy na obiad. Są tak pyszne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. To dobre, a przy tym szybkie danie, które nadaje się zarówno dla wegan, ale również wielbicieli mięsa. Ten prosty przepis pozwala przygotować wegetariańskie klopsiki bez mięsa. Ta wege wersja jest też bardzo sycąca ze względu na duży udział tofu i mąki z ciecierzycy.
Alergeny w kotletach z tofu
Lista alergenów dla kotletów z tofu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tofu wzbogacane wapniem
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kotletów z tofu
To zdrowa alternatywa dla mięsnych kotletów, która nie zawiera nasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(188g)
Węglowodany
(188g)
Tłuszcze
(188g)
Witaminy
(188g)
Składniki mineralne
(188g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.