Kotlety z selera
- Seler korzeniowy - 1 duża sztuka (350 g)
- Bułka tarta (25 g)
- Jajko (2 szt.)
- Olej rzepakowy (25 ml)
Przepis na kotlety z selera krok po kroku
Seler umyj, obierz i zetrzyj na tarce o dużych oczkach.
Starty seler wymieszaj z bułką tartą, jajkami, olejem i przyprawami na jednolitą masę.
Z masy uformuj kotleciki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
Blaszkę wstaw do piekarnika nagrzanego do 160 stopni C i piecz kotlety z selera przez około 15-20 minut, do momentu, aż będą rumiane.
Gotowe kotlety z selera podawaj na ciepło.
-
Zupa ogórkowa
-
Zupa pieczarkowa
-
Zupa kalafiorowa
-
Surówka z marchewki
-
Kurczak po tajwańsku
-
Filet z kurczaka
-
Kotlety z kalafiora
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Krem z cukinii
-
Makaron z cukinią
-
Ryż z warzywami
-
Zupa z ciecierzycy
-
Kotlety z soczewicy
-
Kotlety z ciecierzycy
-
Kofta
-
Pałki z kurczaka
-
Polędwica z indyka
-
Zdrowy obiad
Więcej informacji na temat kotletów z selera
Kotlety z selera to doskonała propozycja na włączenie do swojego jadłospisu czegoś nowego. Potrawa świetnie sprawdzi się jako dodatek do danie głównego obiadowego lub jako przekąska czy drugie śniadanie. Kotlety z selera będą dobrym rozwiązaniem w diecie wegetariańskiej. Świetnie smakują zarówno z dodatkiem ziemniaków, kaszy czy ryżu i surówki ze świeżych warzyw jak i z dodatkiem dipów jako przystawka. Przepis na pieczone kotlety z selera jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do ich wykonania potrzebujesz selera korzeniowego, bułki tartej, jajka, oleju rzepakowego oraz przypraw (woli, pieprzu, papryki słodkiej i ziół prowansalskich).
A więc jak przygotować kotlety z selera tartego? Straty na tarce o grubych oczkach seler wymieszaj z pozostałymi składnikami na jednolitą masę. Z otrzymanej masy uformuj kotleciki na blaszce do pieczenia a następnie dobrze je upiecz. Przepis jest na prawdę banalnie prosty i bardzo szybki w przygotowaniu, dlatego warto go wypróbować do urozmaicenia swojego jadłospisu.
Seler korzeniowy, który wykorzystamy do przygotowania tego pysznego przepisu dostarczy do naszego organizmu sporych ilości witaminy K, która odpowiada za prawidłową krzepliwość krwi oraz bierze udział w formowaniu tkanki kostnej naszego organizmu. Dodatkowo znajdziemy w tym warzywie również fosfor, który uczestniczy w budowaniu tkanek miękkich czy błon komórkowych oraz pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową.
Podsumowując placki z selera to doskonały pomysł zarówno na obiad jak i przekąskę. Świetnie smakuje z wieloma sosami, dlatego warto przygotować np sos czosnkowy czy pomidorowy. Jest to doskonała alternatywa na smaczne danie obiadowe dla osób będących na diecie wegetariańskiej oraz bezmlecznej, redukcyjnej czy niskotłuszczowej. Produkty użyte do przygotowania przepisu są przystępne cenowo, dlatego warto wypróbować naszego przepisu na te pyszne danie. Dodatkowo jest to dobre rozwiązanie, aby urozmaicić nasz codzienny jadłospis.
Alergeny w kotletach z selera
Lista alergenów dla kotletów z selera przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kotletów z selera
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.