Kotlety z piersi kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry - 1 większą sztuka (600 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka tarta (60 g)
- Olej rzepakowy (80 ml)
Przepis na kotlety z piersi kurczaka krok po kroku
Pierś z kurczaka podziel na mniejsze części. Rozbij tłuczkiem do mięsa. Dopraw solą i pieprzem.
W misce roztrzep jajko. Na talerz wysyp bułkę tartą. Maczaj pierś w jajku, a potem panieruj w bułce tartej.
Na patelni rozgrzej olej i smaż kotlety, aż będą złote z dwóch stron.
Gotowe kotlety podawaj na ciepło z ulubionymi dodatkami.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kapsalon
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kotletów z piersi kurczaka
Kotlety z piersi kurczaka to alternatywa dla tradycyjnych schabowych. Kotlet z piersi panierowany jest lubiany przez najmłodszych sprawdzi się więc dobrze jako danie obiadowe dla dzieci. Przepis na kotlety z piersi kurczaka jest prosty do zrobienia dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go przygotować. Proste danie wykonasz z następujących produktów spożywczych: pierś z kurczaka bez skóry, jajko, bułka tarta, sól i pieprz.
Jak zrobić kotlety z piersi kurczaka? Piersi z kurczaka podziel na mniejsze części w zależności od wielkości kotleta jaki chcesz uzyskać możesz pierś pokroić na dwie lub trzy części. Następnie rozbij ją tłuczkiem i dopraw solą oraz mielonym pieprzem. W misce ubij jajko. Na talerz wysyp bułkę tartą. Mięso maczaj w jajku a potem obtaczaj w bułce tartej. Rozgrzej olej na patelni i usmaż kotlety aż będą złote z dwóch stron. Podawaj z dodatkiem gotowanych ziemniaków lub ryżu i surówką ze świeżych warzyw.
Pierś z kurczaka jest dobrym źródłem łatwo przyswajalnego białka zawierającego wszystkie niezbędne aminokwasy. Białko jest makroskładnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jest potrzebne do budowania komórek oraz substratem do powstawania hormonów i enzymów. Enzymy są potrzebne w organizmie człowieka do zachodzenia wielu reakcji chemicznych, w zależności od rodzaju enzymów mogą je przyspieszać lub spowalniać. Mięso kurczaka zawiera także składniki mineralne takie jak potas i fosfor, a także witaminy A, D, E i K. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości, dzięki czemu zapobiega osteoporozie. Jajka użyte w przepisie są źródłem wielu cennych składników mineralnych takich jak żelazo, selen czy jod. Żelazo odpowiada między innymi za przenoszenie tlenu przez erytrocyty do tkanek.
Podsumowując kotlety z piersi kurczaka to pomysł na proste i pyszne danie na obiad dla dzieci oraz dorosłych. Kotlety możesz wykorzystać także na zimno, robiąc kanapki z dodatkiem świeżych warzyw i sosu jogurtowo-czosnkowego.
Alergeny w kotletach z piersi kurczaka
Lista alergenów dla kotletów z piersi kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotletów z piersi kurczaka
Kotlet z piersi kurczaka jest daniem kalorycznym. Dodatek panierki sprawia, że danie zawiera dużo tłuszczu oraz gluten, którego nie mogą spożywać osoby chore na celiakię. Jeśli dbasz o linię wybierz mięso pieczone lub duszone.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.