Kotlety z łopatki wieprzowej
- Łopatka wieprzowa (400 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Mąka pszenna typ 500 (50 g)
Przepis na kotlety z łopatki wieprzowej krok po kroku
Mięso podziel na plastry i wykrój błonki. Rozbij tłuczkiem.
Kotlety przypraw solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą oraz tymiankiem.
Każdy kotlet oprósz mąką.
Na patelni rozgrzej oliwę i smaż na niej kotlety z obu stron, aż do zarumienienia.
-
Tamale
-
Ziemniaki faszerowane
-
Gulasz do placków po węgiersku
-
Cassoulet
-
Gulasz z papryką
-
Gulasz wieprzowy tradycyjny
-
Gulasz segedyński
-
Rosolnik
-
Gulasz z łopatki wieprzowej w sosie własnym
-
Bitki z łopatki wieprzowej
-
Łopatka w sosie własnym
-
Łopatka pieczona w rękawie
-
Kofty wieprzowe
-
Gulasz z wieprzowiny
-
Staropolska zupa fasolowa
-
Gulasz węgierski do placków ziemniaczanych
-
Gulasz z kurkami
-
Zrazy nadziewane
-
Dania z łopatki wieprzowej na obiad
Więcej informacji na temat kotletów z łopatki wieprzowej
Kotlety z łopatki wieprzowej to doskonały pomysł na sycący posiłek dla wszystkich miłośników mięs. Są proste w przygotowaniu, a do tego naprawdę smaczne.
Przepis na kotlety z łopatki wieprzowej to świetna opcja na obiad. Zrobisz je z mięsa wieprzowego. To jeden z najpopularniejszych rodzajów w Polsce. Zwykle pojawia się na stole właśnie w postaci kotletów. Jednak najczęściej są one smażone. Podczas smażenia powstaje wiele niebezpiecznych związków, dodatkowo produkty stają się bardziej kaloryczne i tłuste. Co nie jest dobre dla zdrowia. Jeśli kochasz kotlety i mięsne dania i nie chcesz z nich rezygnować, możesz wymienić je na kotlety pieczone. Dzięki temu mają mniej kalorii i są nieco bardziej zdrowe. Pamiętaj też, by raczej zrezygnować z panierki. To pozwoli Ci zaoszczędzić nieco kalorii. A przy okazji wciąż cieszyć się smakiem ulubionego mięsa. Choć mięso czerwone nie powinno gościć zbyt często w menu, to pamiętaj, że jest ono również cennym źródłem witamin, na przykład żelaza, czy witaminy A. Dlatego od czasu do czasu można po nie sięgać. Wtedy najlepiej podawać je jednak z dodatkiem świeżych lub gotowanych warzyw. Możesz sięgnąć po smaczne surówki.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety z łopatki wieprzowej, by były smaczne, a przy tym niezbyt skomplikowane, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Najczęściej sięga się po kotlety schabowe. Kotlety schabowe często goszczą na polskich stołach. To danie tradycyjne. Ciężko wyobrazić sobie niedzielny obiad bez tej propozycji. Jednak, choć są one smaczne, ciągłe sięganie po nie może sprawić, że zupełnie się nam znudzą. Co w takiej sytuacji? Najlepiej sięgnąć po alternatywę, czyli takie z łopatki. W dodatku możne je zrobić pieczone w piekarniku. A więc są znacznie zdrowsze. Wychodzą z niego naprawdę smaczne kotlety, obok których ciężko przejść obojętnie. Może się wydawać, że jego przygotowanie jest dość skomplikowane, jednak nie jest to prawda. Całość nie zajmuje więcej niż 25 minut. A więc sprawdzi się, nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu na gotowanie.
Alergeny w kotletach z łopatki wieprzowej
Lista alergenów dla kotletów z łopatki wieprzowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kotletów z łopatki wieprzowej
To opcja, która zawiera sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, więc nie powinna gościć zbyt często w menu.
Energia i białka
(128g)
Węglowodany
(128g)
Tłuszcze
(128g)
Witaminy
(128g)
Składniki mineralne
(128g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.