Kotlety z kalarepy
- Kalarepa (330 g)
- Mąka pszenna typ 500 (60 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka tarta (60 g)
- Olej rzepakowy (75 ml)
Przepis na kotlety z kalarepy krok po kroku
Obierz kalarepę i pokrój w dość grube plasterki.
Plastry kalarepy gotuj we wrzącej wodzie do miękkości, około 7-8 minut. Następnie odcedź i osusz.
Każdy plasterek najpierw obtocz w przyprawionej mące, następnie w jajku, a potem w bułce tartej. Kalarepa powinna być całkowicie pokryta panierką ze wszystkich stron.
Na patelni rozgrzej oliwę i smaż kotlety na złoty kolor z obu stron.
-
Fasola po bretońsku
-
Pierogi ruskie
-
Zupa pieczarkowa
-
Kotleciki ziemniaczane
-
Seitan
-
Kotlet z jajka
-
Gzik
-
Pierogi z serem
-
Zupa czosnkowa
-
Placki twarogowe z cukrem pudrem
-
Kapusta wigilijna
-
Pierogi ze szpinakiem
-
Pieczone bataty
-
Kotleciki z kaszy gryczanej
-
Zupa marchewkowa
-
Pizza margherita
-
Pierogi z jagodami
-
Mamałyga
-
Obiad bez mięsa
Więcej informacji na temat kotletów z kalarepy
Kotlety z kalarepy to świetna alternatywa dla mięsnego klasyka. Są smaczne, proste, a przy tym naprawdę bardzo sycące. To dobra opcja na wege obiad dla całej rodziny.
Przepis na kotlety z kalarepy będzie świetną opcją dla każdego, kto szuka dobrej alternatywy dla mięsnych dań. Choć te kotleciki nie zawierają ani grama mięsa, są tak samo smaczne i sycące. Sprawdzą się świetnie jako ciekawy pomysł na pyszny roślinny posiłek. Można je podawać klasycznie z ziemniakami i surówką, ale również we wrapach, czy sałatkach. To opcja, która będzie dobra nie tylko dla wegetarian, gdyż warzyw w diecie nigdy zbyt wiele. Zwłaszcza jeśli chodzi o kalarepę, która, choć tania i łatwo dostępna nie gości w menu zbyt często. Warto to zmienić, gdyż jest niezwykle cennym składnikiem diety. Jej udział gwarantuje szereg pozytywnych działań dla organizmu. Ze względu na naprawdę sporą ilość antyoksydantów wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Ma również działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Zawiera też luteinę – jest to substancja niezbędna do właściwego funkcjonowania wzroku. Luteina gromadzi się w plamce żółtej oka, która jest odpowiedzialna za prawidłowe widzenie. Kalarepa dostarcza witaminy C, która nie tylko jest jednym z najsilniej działających antyoksydantów, ale również wpływa pozytywnie na układ odpornościowy. To również naprawdę dobre źródło wapnia. Pierwiastka, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i chroni przed osteoporozą.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety z kalarepy, które będą naprawdę smaczne, a przy okazji sprawdzą się idealnie na obiad, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Powstają z niego kotleciki, które zachwycają formą, kształtem, ale również smakiem. Świetnie smakują, a do ich przygotowania wcale nie trzeba wielu składników. Dzięki temu stanowią naprawdę prosty sposób na tani posiłek. Ten pomysł na pyszne, wegetariańskie, ale co najważniejsze łatwe i szybkie kotleciki można przygotować w kilkanaście minut. To dobre rozwiązanie dla osób, które jedzą tylko posiłki bez mięsa.
Alergeny w kotletach z kalarepy
Lista alergenów dla kotletów z kalarepy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Bułka tarta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kotletów z kalarepy
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(313g)
Węglowodany
(313g)
Tłuszcze
(313g)
Witaminy
(313g)
Składniki mineralne
(313g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.