Kotlety z kalafiora
- Kalafior - 1 średniej wielkości (1000 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 6 łyżek (120 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na kotlety z kalafiora krok po kroku
Do dużego garnka włóż podzielony na różyczki kalafior, zalej wodą i lekko posól. Gotuj przez 20 minut, by zmiękł. Ostudź i zblenduj.
Do dużej miski dodaj kalafiora, 4 łyżki bułki tartej i wbij jajko. Wszystko razem dokładnie wymieszaj. Dodaj sól, pieprz, czosnek i pokrojone drobno zioła. Wyrób masę ręką, by była gładka i jednolita.
Z masy uformuj kotlety i obtocz je w bułce tartej, wysypanej na talerzyku.
Na patelni rozgrzej olej i smaż kotleciki z każdej strony po ok. 5 minut, by były rumiane.
-
Pasztet z cukinią
-
Sałatka z cukinii
-
Placki z dyni
-
Pasztet wegetariański
-
Rogaliki drożdżowe
-
Pomidory z mozzarellą
-
Koreczki
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Kotleciki z kaszy gryczanej
-
Rogale marcińskie
-
Ciasto francuskie na słono
-
Kotlety z cukinii
-
Szybka pizza
-
Pasta z ciecierzycy
-
Brownie z fasoli
-
Tarta z warzywami
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Wegetariańskie przekąski
Więcej informacji na temat kotletów z kalafiora
Kotlety z kalafiora to świetny pomysł na bezmięsny obiad dla całej rodziny. Choć są dużo zdrowsze niż tradycyjna wersja, to smakują równie dobrze. Wspaniale pasują do ziemniaków i kasz. Można je również podawać z różnego rodzaju sosami. Idealnie pasuje do nich sos koperkowy.
Przepis na kotlety z kalafiora jest niesamowicie prosty, dlatego warto z niego korzystać na co dzień, a także podczas awaryjnych sytuacji. Kotlety można zrobić w kilka chwil z gotowanego kalafiora, dzięki czemu są one naprawdę miękkie i puszyste w środku.
Jeżeli szukasz pomysłu jak zrobić kotlety z kalafiora, które będą smakowały wyjątkowo dobrze, a cała potrawa będzie niesamowicie sycąca, to ten prosty przepis będzie idealną inspiracją. Dzięki niemu nie spędzisz w kuchni całego dnia, a efekt końcowy zachwyci wszystkich domowników.
To prawdopodobnie najlepsze wegetariańskie kotleciki, które wyjątkowy smak zawdzięczają idealnej kompozycji kalafiora i świeżych ziół. Natka pietruszki i koperek świetnie współgrają z ostrym czosnkiem, a całość wspaniale pasuje do ugotowanego, lekkiego kalafiora. Bardzo ważny jest również dodatek jajek, które spajają całą masę tak, by się nie rozpadła. Dzięki czemu kotlety dobrze się trzymają i są idealnie chrupiące na zewnątrz, a miękkie w środku.
To danie przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, świetnie nadaje się również dla dzieci. Kotleciki są lekkie i delikatne w smaku, nie zawierają też dużej ilości tłuszczów nasyconych, dzięki czemu są opcją bezpieczną dla układu krwionośnego. Nie są zbyt doprawione, dzięki czemu mogą się nimi zajadać nawet najmłodsi.
Kotlety warzywne z kalafiorem są idealną okazją do przemycenia większej ilości warzyw do swojego menu w sposób naprawdę łatwy i przyjemny. Smakują tak dobrze, że nikt nie będzie narzekał, że w obiedzie nie ma mięsa. Kalafior jest niezwykle dobrym i zdrowym warzywem, dlatego bardzo ważne jest, by dbać o to, aby jak najczęściej pojawiał się na talerzu. Kotleciki świetnie prezentują się podane z ziemniakami i pyszną surówką z warzyw.
Alergeny w kotletach z kalafiora
Lista alergenów dla kotletów z kalafiora przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotletów z kalafiora
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.