Kotlety z fasoli czerwonej
- Fasola konserwowa - 1 puszka (400 g)
- Cebula czerwona - 1 szt (100 g)
- Mąka owsiana pełnoziarnista bezglutenowa - pół szklanki (75 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na kotlety z fasoli czerwonej krok po kroku
Fasolę odsącz z zalewy i przełóż do wysokiej miski. Zblenduj fasolę na gładką masę.
Na patelni rozgrzej łyżkę oliwy i podsmaż na niej drobno posiekaną cebulę i czosnek. Zawartość patelni ostudź i dodaj do miski z fasolą.
Do fasoli dodaj mąkę owsianą. Całą masę przypraw solą , pieprzem, papryką, ziołami i chili. Wymieszaj masę rękami i uformuj z niej kotleciki.
Na patelni rozgrzej olej i i smaż po 2-3 minuty z każdej strony.
Więcej informacji na temat kotletów z fasoli czerwonej
Kotlety z fasoli czerwonej są idealną alternatywą dla mięsnych opcji. Zawierają naprawdę sporo białka, a przy tym są smaczne i sycące. Pięknie się komponują z ziemniakami czy kaszą. Robi się je naprawdę łatwo, a efekt końcowy zadowoli nawet największego krytyka kulinarnego. Idealne połączenie przypraw sprawia, że smakują tak dobrze, że ciężko jest się im oprzeć. Te warzywne kotlety są wspaniałym daniem dla całej rodziny.
Placki z fasoli czerwonej stanowią idealne źródło białka dla osób na diecie roślinnej. Poza tym zawierają także sporo żelaza i wapnia. Wszystko to dzięki czerwonej fasoli, która jest idealnym dodatkiem do diety i pysznym warzywem, które powinno jak najczęściej gościć w codziennym menu. W tej wersji korzysta się z czerwonej fasoli z puszki, która nie dość, że jest pyszna, to jeszcze nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki termicznej. Jest miękka dlatego po zblendowaniu będzie idealną bazą do wszelkiego rodzaju kotlecików. Fasola ma łagodny smak, który idealnie komponuje się z przyprawami. Najlepiej skorzystać z wędzonej papryki w proszku, która nada całemu daniu pyszny, dymny, lekko mięsny posmak, dzięki czemu będą bardziej przypominały tradycyjne kotlety.
To danie w wersji roślinnej jest bardziej fit. Ma mniej kalorii i nasyconych tłuszczów, które w nadmiarze niekorzystnie wpływają na układ krwionośny i nerwowy. Dodatkowo w tej wersji kotlety zawierają mnóstwo błonnika, który reguluje procesy trawienia i obniża stężenie cukru we krwi. To świetny sposób, by zwiększyć udział warzyw w diecie.
Kotlety wegańskie sprawdzą się świetnie jako sycący wege obiad, czy kolacja. Są naprawdę sycące, a także pysznie smakują. Pasują do wszystkich możliwych dodatków. Można z nich wyczarować mnóstwo potraw, na przykład pyszne tortille lub burgery z czerwonej fasoli. Idealnie pasują też do ryżu czy kasz. Sprawdzą się także jako super danie dla dzieci. Do ich lepszego uformowania najlepszy jest dodatek mąki owsianej lub zmielonych płatków owsianych, które sprawiają, że kotlety nie tylko lepiej się prezentują ale także są zdrowsze. Najlepiej użyć pełnoziarnistej mąki, która ma mniejszy indeks glikemiczny i zawiera więcej błonnika.
Alergeny w kotletach z fasoli czerwonej
Lista alergenów dla kotletów z fasoli czerwonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kotlety z fasoli czerwonej
Wartości odżywcze kotletów z fasoli czerwonej
Energia i białka
(154g)
Węglowodany
(154g)
Tłuszcze
(154g)
Witaminy
(154g)
Składniki mineralne
(154g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.