Kotlety z czerwonej fasoli
- Fasola czerwona (400 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 5 łyżek (60 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na kotlety z czerwonej fasoli krok po kroku
Fasolę odsącz na sitku.
Zblenduj na gładką masę.
Dodaj jajko, bułkę tartą, pół łyżeczki ostrej papryki oraz sól i pieprz do smaku.
Dokładnie wymieszaj i formuj kotleciki.
Smaż na patelni na rozgrzanym oleju.
Więcej informacji na temat kotletów z czerwonej fasoli
Kotlety z czerwonej fasoli są niezwykle proste i szybkie w przygotowaniu. Tylko trzy składniki wystarczą, żeby przyrządzić te pyszne kotleciki na obiad.
Aby wykonać przepis na kotlety z czerwonej fasoli wystarczy tylko 5 minut. Głównym składnikiem jest oczywiście czerwona fasola z puszki, jajko i bułka tarta. Do smaku dodaj wybrane przyprawy np. sól, pieprz i paprykę ostrą. Wystarczy odcedzić fasolę i zblendować na gładką masę. Następnie dodaj jajko, bułkę tartą i przyprawy. Wszystko wymieszaj. Jeśli masa jest zbyt lejąca, dodaj więcej bułki tartej. Formuj kotleciki i smaż na rozgrzanym oleju. Tylko tyle wystarczy by powstały te pyszne, wegetariańskie kotleciki. Sami widzicie, że to naprawdę prosty przepis.
Jeśli chcesz wprowadzić w swojej kuchni obiady bez mięsa to te kotlety to świetny pomysł na taką rewolucję. Dania przygotowane na bazie samych warzyw to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wzbogacić swoją dietę w witaminy i składniki odżywcze. Odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza przynajmniej 400 g warzyw dziennie, przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób m.in. choroby nowotworowej. Wynika to z tego, że warzywa są niezwykle bogate w błonnik, witaminy i składniki mineralne.
Fasola czerwona do pewnego czasu nie była tak popularna, jak fasola biała. Z czasem jednak zyskała na popularności ze względu na swój smak i piękny kolor. Te małe, czerwone nasiona są bogate w wartości odżywcze, ale warto zwrócić uwagę na witaminę B1. Tiamina, bo pod taką nazwą również jest znana, ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Oddziałuje również na układ sercowo-naczyniowy i układ immunologiczny. W badaniach brytyjskich naukowców z Warwick University wykazano, że ta witamina jest w stanie odwrócić wczesne uszkodzenie nerek u osób chorujących na cukrzycę typu 2. W czerwonej fasoli mamy również żelazo, mangan, miedź, kwas foliowy czy wapń.
Mam nadzieję, że nasze wskazówki jak zrobić kotlety z czerwonej fasoli okazały się pomocny i wiecie już jak je wykonać. Aby w pełni wykorzystać walory tych kotletów podajcie je z surówką. Nawet prosty i szybki przepis pozwoli stworzyć smaczny, sycący i zdrowy obiad.
Alergeny w kotletach z czerwonej fasoli
Lista alergenów dla kotletów z czerwonej fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotletów z czerwonej fasoli
Dania przygotowane na bazie samych warzyw to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wzbogacić swoją dietę w witaminy i składniki odżywcze. Odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza przynajmniej 400 g warzyw dziennie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób m.in. choroby nowotworowej. Wynika to z tego, że warzywa są niezwykle bogate w błonnik, witaminy i składniki mineralne.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.