Kotlety z bakłażana
- Bakłażan - 1 sztuka (500 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 5 łyżek (50 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na kotlety z bakłażana krok po kroku
Bakłażan umyj i obierz ze skórki, a następnie zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Dodaj drobno posiekaną cebulę oraz czosnek przeciśnięty przez praskę.
Dopraw farsz do smaku.
Całość wymieszaj z mąką i uformuj kotlety w rękach.
Usmaż kotlety na rozgrzanym oleju rzepakowym.
-
Zupa czosnkowa
-
Pizza margherita
-
Szybka pizza
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Zupa z kalarepy
-
Lasagne ze szpinakiem
-
Zupa paprykowa
-
Fasola szparagowa z bułką tartą
-
Dal z soczewicy
-
Zupa krem ze szparagów
-
Tarta warzywna
-
Gulasz warzywny
-
Zupa krem z papryki
-
Boczniaki smażone
-
Spaghetti wegetariańskie
-
Kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym
-
Wareniki
-
Ryż z pieczarkami
-
Obiady wegetariańskie
Więcej informacji na temat kotletów z bakłażana
Dzisiaj przedstawiam Wam przepis na kotlety z bakłażana. Nie ma nic prostszego, niż smaczne kotlety z bakłażana, które są idealną propozycją na obiad.
Ich konsystencja jest bardzo puszysta i wilgotna, poznaj mój przepis na wegetariańskie placki z bakłażana.
Do ich przygotowania będziesz potrzebować bakłażan, mąkę pszenną, cebulę, czosnek, olej rzepakowy.
W pierwszej kolejności zetrzyj bakłażan na tarce, odciśnij nadmiar wody, dodaj mąkę, wbij jajka i dodaj przyprawy. Całość dokładnie wymieszaj i usmaż placuszki na złocisty kolor.
Ja usmażyłam placki na patelni z tłuszczem, jeśli zależy Ci na niższej zawartości tłuszczu, wykonaj placki pieczone w piekarniku, będą bardziej zdrowe i mniej kaloryczne.
W moim przepisie użyłam mąki pszennej, która naturalnie zawiera gluten w swoim składzie, więc jeśli cierpisz na choroby glutenozależne, zamień ją na taki rodzaj mąki, który naturalnie nie zawiera glutenu w swoim składzie. Może to być mąka gryczana lub mieszanka bezglutenowa. Mąka pszenna dodatkowo charakteryzuje się wysokim indeksem glikemicznym, dlatego, jeśli zmagasz się z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i cierpisz na insulinooporność bądź cukrzycę typu II ten rodzaj mąki jest dla Ciebie niewskazany. Możesz wybrać mąkę gryczaną, żytnią, które charakteryzują się niższym indeksem glikemicznym, dlatego osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej mogą bezpiecznie z niej korzystać.
Placki są bardzo szybkie i łatwe w przygotowaniu, a wszystkie niezbędne składniki do ich przygotowania są tanie. Wegetariańskie, fit placki bez mięsa możesz podawać zaraz po upieczeniu na ciepło, ale będą dobre, także na zimno.
Dlatego nie ma problemu, aby zapakować je w plastikowe pudełeczko i zabrać je ze sobą do pracy, szkoły czy na uczelnie.
Dietetyczne placki w ciągu dnia idealnie sprawdzą się jako przekąska lub lunch na przerwie w pracy lub między lekcjami.
Zapamiętaj przepis na placuszki z bakłażana, Będzie to idealny pomysł na obiad, a każdy członek rodziny na pewno przyzna ci rację, że są najlepsze.
Dokładnie jak zrobić kotlety z bakłażana opisuję nieco niżej.
Alergeny w kotletach z bakłażana
Lista alergenów dla kotletów z bakłażana przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kotletów z bakłażana
W podobny sposób możesz przygotować kotlety z cukinii.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.