Kotlety po kijowsku
- Schab wieprzowy bez kości (500 g)
- Pieczarki - 4 szt (80 g)
- Ser gouda - 3 plastry (75 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka tarta - 4 łyżki (80 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na kotlety po kijowsku krok po kroku
Kawałek schabu podziel na 5 kotletów. Każdy kawałek rozbij tłuczkiem do mięsa, by plasterki były cienkie.
Pieczarki pokrój bardzo drobno razem z cebulą i podsmaż na rozgrzanej łyżce oleju. Dodaj zioła prowansalskie.
Ser żółty zetrzyj na tarce o grubych oczkach do małej miseczki.
Na środek każdego kotleta nałóż pieczarki i starty ser. Brzegi mięsa złóż do środka, całość zwiń w rulon.
Na talerzyk wysyp bułkę tartą, a na drugim roztrzep jajka z dodatkiem soli, pieprzu i gałki muszkatołowej. Zwinięte kotlety maczaj najpierw w jajku, a następnie w bułce tartej.
Smaż kotlety na rozgrzanej patelni przez 5-6 minut z każdej strony.
-
Barszcz ukraiński
-
Spaghetti
-
Quesadilla
-
Kotlety jajeczne
-
Kotlety ziemniaczane
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Gulasz węgierski
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Udziec z indyka
-
Kotlety pożarskie
-
Karkówka po cygańsku
-
Łosoś pieczony
-
Krokiety z pieczarkami i serem
-
Kaczka z jabłkami
-
Schab w sosie własnym
-
Kurczak z warzywami
-
Zupa szpinakowa
-
Dania urodzinowe na ciepło
Więcej informacji na temat kotletów po kijowsku
Kotlety po kijowsku to przepyszny pomysł na obiad. Są łatwe i szybkie, a przy tym naprawdę sycące. Przy okazji ciekawie się prezentują. W Polsce najczęściej znane pod nazwą de volaille lub spolszczoną dewolaj. Mają bardzo wielu zwolenników ze względu na pyszny smak i aromat.
Choć tradycyjnie dewolaj nadziewany jest tylko masłem i ziołami w tym przepisie prezentuje się jako kotlet kijowski z pieczarkami. Pieczarki nadają mu zupełnie innego, głębokiego aromatu, przez co szybciej znika ze stołu. Dodatkowo dzięki temu robi się go znacznie prościej i nie trzeba się obawiać, że masło z mięsa wypłynie. Kotlet w połączeniu z grzybami i serem jest bardziej sycący i dużo lepiej smakuje. Dzięki małej zmianie staje się bardziej atrakcyjny.
Schab po kijowsku to bardzo prosty i szybki przepis na pyszny i tradycyjny posiłek, który na pewno zasmakuje wszystkim fanom mięsnych dań. Schab z tego przepisu jest soczysty i kruchy, a także nie rozpada się. Bardzo ważna jest w tym przypadku również odpowiednia technika zawijania. Na szczęście kotlety robi się bardzo szybko, dzięki czemu mogą gościć na stole bardzo często.
Przepis na kotlety kijowskie jest bardzo łatwy i pozwala stworzyć danie jak z prawdziwej restauracji. Zachwyca wspaniałym smakiem, a także bardzo efektownym wykończeniem. Choć na pierwszy rzut oka kotlet ten jest zupełnie zwyczajny, to jego środek kryje najlepsze połączenie smaków, smażone pieczarki idealnie łączą się z roztopionym serem, tworząc spójną całość. Wszystkiego dopełniają zioła prowansalskie, które wspaniale komponują się z pieczarkami, a także łagodnym smakiem sera.
Te kotlety na pewno idealnie sprawdzą się na pyszne obiady, a także na duże przyjęcia. Będą idealnym dopełnieniem imprezowego stołu. W tej wersji smakują nawet lepiej niż w tradycyjnej i są wspaniałą alternatywą dla zwykłego schabowego, który zdążył już się znudzić. Będą idealne dla osób, które ograniczają ilość węglowodanów w diecie, ponieważ zawierają ich bardzo mało. Mają też niski indeks glikemiczny, więc mogą być częścią diety diabetyka.
Alergeny w kotletach po kijowsku
Lista alergenów dla kotletów po kijowsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotletów po kijowsku
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.