Kotlety mielone z piekarnika
- Mięso mielone wieprzowe (1000 g)
- Bułka pszenna (130 g)
- Cebula - 2 średnie sztuki (300 g)
- Mleko 3,2% (200 ml)
- Jajko (3 szt.)
Przepis na kotlety mielone z piekarnika krok po kroku
Bułkę pszenną porwij na kawałki i zalej mlekiem.
Mięso mielone umieść w misce.
Cebulę i czosnek obierz z łupiny i zetrzyj na tarce.
Mięso dopraw solą, pieprzem i pieprzem ziołowym.
Dodaj czosnek, cebulę, jajko i bułkę namoczoną w mleku.
Wyrabiaj masę na kotlety do połączenia składników.
Uformuj kotlety, lekko zwilżając dłonie wodą.
Umieść je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 25-30 minut.
Kotlety podawaj z dodatkiem gotowanych ziemniaków i mizerii.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Mielony z kurczaka
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat kotletów mielonych z piekarnika
Kotlety mielone z piekarnika to świetny pomysł na szybkie danie z mięsa mielonego dla całej rodziny. Kotlety pieczone przygotować można bez dodatku panierki, przez co zawierają mniejszą ilość kalorii. Przepis na kotlety mielone z piekarnika jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia kotletów potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mięso mielone wieprzowe, cebula, czosnek, pieprz ziołowy, jajko, bułka pszenna, mleko, sól, pieprz.
Jak zrobić kotlety mielone z piekarnika? Bułkę pszenną porwij na kawałki i zalej mlekiem. Mięso mielone umieść w misce. Cebulę i czosnek obierz z łupiny i zetrzyj na tarce. Mięso dopraw solą, pieprzem i pieprzem ziołowym. Dodaj czosnek, cebulę, jajko i bułkę namoczoną w mleku. Wyrabiaj masę na kotlety do połączenia składników. Uformuj kotlety, lekko zwilżając dłonie wodą. Umieść je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 25-30 minut. Kotlety podawaj z dodatkiem gotowanych ziemniaków i mizerii.
Mięso mielone z łopatki jest źródłem pełnowartościowego białka, które jest niezbędne dla naszego organizmu w procesach wzrostu. Zawiera także spore ilości żelaza, soli mineralnych oraz potasu. Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszych krwinek czerwonych, które transportują tlen. Jest źródłem witamin z grupy B oraz witaminy A i E. Witamina E odpowiada za zmniejszenie ryzyka wystąpienia zakrzepów, poprawia wzrok, ma wpływ na prawidłowy rozwój płodu. Witamina E zwana witaminą młodości jest także niezbędna do ładnego wyglądu skóry, włosów i paznokci.
Podsumowując pyszne kotlety świetnie sprawdzą się jako danie podane na obiad dla całej rodziny. Szybkie kotlety nie wymagają smażenia, więc pozwolą zachować porządek w kuchni w czasie przygotowania posiłku. Kotlety są dobre do spożycia od razu po usmażeniu. Można je przechowywać w lodówce przez około 2 dni. Dobrym pomysłem jest odgrzanie ich w sosie lub rosole. Kolety można podawać także na zimno z dodatkiem pieczywa.
Alergeny w kotletach mielonych z piekarnika
Lista alergenów dla kotletów mielonych z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze kotletów mielonych z piekarnika
Kotlety mielone z piekarnika to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Kotlety są źródłem węglowodanów prostych, jeśli chcesz aby miały więcej błonnika zamień bułkę pszenną na pieczywo graham.
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
-
mięso,
bułka pszenna,
cebula,
mleko,
jajka,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.