Kotlety mielone z kapustą
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (500 g)
- Kapusta biała (250 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Natka pietruszki - 1 garść (30 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na kotlety mielone z kapustą krok po kroku
Kapustę poszatkuj i włóż do miski. Zalej gorącą wodą, zostaw na 10-15 minut i odcedź.
Cebulę i natkę drobno posiekaj, dodaj do mięsa i wymieszaj.
Dodaj kapustę i jajko. Wymieszaj wszystkie składniki.
Uformuj kotlety i wyłóż na blachę do pieczenia wyłożoną papierem.
Piecz ok. 30-40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat kotletów mielonych z kapustą
Kotlety mielone to jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej. Często uchodzą za kaloryczne i niezdrowe, jednak niekoniecznie jest to prawda. Dobrej jakości mięso będzie świetnym źródłem białka, żelaza oraz witamin z grupy B. Oczywiście smażone w głębokim tłuszczu, panierowane, z dużym dodatkiem soli, jako stały element diety może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, jednak nie musisz z nich całkowicie rezygnować. Szukasz zdrowszej wersji dla tradycyjnych, polskich kotletów mielonych? Poznaj przepis na kotlety mielone z kapustą. Ich przygotowanie jest bardzo proste i szybkie, dlatego z pewnością poradzisz sobie z nimi, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Potrzebujesz wyłącznie mielonej wołowiny, wołowiny lub mielonego mięsa wołowo-wieprzowego cebuli, jajka, białej kapusty, natki pietruszki oraz przypraw. Wystarczy, że mielone mięso wymieszasz z poszatkowaną cebulą, natką i pozostałymi składnikami. Następnie wystarczy ręcznie wyrabiać masę, aż będzie miała jednolitą konsystencję, uformować kotlety i obsmażać obustronnie na patelni lub upiec w piekarniku. Polecamy drugą opcję, zwłaszcza jeśli zależy Ci na kontrolowaniu kaloryczności diety. Kotlety z mięsa mielonego pieczone w piekarniku w porównaniu do smażonych na patelni będą również lepiej strawne. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety mielone z kapustą w środku na obiad, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. To świetny pomysł na obiad dla całej rodziny, danie dla gości na imprezę, czy nawet jako składnik innych dań obiadowych np. sałatek lub burgerów. Jeśli raz wypróbujesz nasz przepis, na pewno zostanie on w Twojej kuchni na długo. Kotlety mielone z kapustą to pomysł na szybkie, smaczne i dobre na wiele okazji danie, które posmakuje wszystkim miłośnikom dań mięsnych i nie tylko. Sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Alergeny w kotletach mielonych z kapustą
Lista alergenów dla kotletów mielonych z kapustą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kotletów mielonych z kapustą
Kotlety pieczone w piekarniku są mniej kaloryczne i ciężkostrawne w porównaniu do kotletów panierowanych i smażonych.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.