Kotlety do hamburgerów
- Mięso mielone wołowe (500 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na kotlety do hamburgerów krok po kroku
Mięso mielone przełóż do miski.
Cebulę obierz i bardzo drobno posiekaj. Dodaj do mięsa.
Dodaj jajko i przyprawy, całość dokładnie wymieszaj i wyrabiaj masę ręcznie.
Podziel na 3 części o takiej samej wielkości, uformuj z nich kule, a następnie spłaszcz na kotlety o grubości ok. 2 cm.
Kotlety kolejno obsmażaj na dobrze rozgrzanej patelni grillowej po 3 z każdej strony, na średnim ogniu.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat kotletów do hamburgerów
Hamburgery to jedno z najpopularniejszych dań zaliczanych do kategorii fast-foodów. Pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i tam są najbardziej popularne, jednak obecnie znane i jedzone są już na całym świecie. Burgery często uchodzą za niezdrowe i bardzo kaloryczne, dlatego wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i przedstawiamy pomysł na domowe, zdrowe, a jednocześnie pyszne kotlety do hamburgerów, dzięki którym przygotujesz swojego ulubionego fast-fooda w lepszej odsłonie. Ich przygotowanie jest bardzo proste i szybkie, dlatego z pewnością poradzisz sobie z nimi, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Potrzebujesz wyłącznie mielonej wołowiny, cebuli, jajka oraz przypraw. Tak naprawdę kotlety do burgerów możesz przygotować też bez dodatku cebuli oraz jaj, więc jeśli akurat brakuje tych składników w Twojej kuchni – nic straconego. Przepis na kotlety do hamburgerów jest banalnie prosty. Mielone mięso wystarczy wymieszać z bardzo drobno posiekaną cebulką, jajkiem i przyprawami (wystarczy sól i pieprz), następnie ręcznie wyrabiać masę, aż będzie miała jednolitą konsystencję, uformować kotlety i obsmażać obustronnie na patelni grillowej. Najlepiej zrobić to bez dodatku tłuszczu, aby nie zwiększać dodatkowo kaloryczności burgerów. Kotlety przygotujesz w niecałej 20 minut, dlatego nie wymaga to od Ciebie spędzania długiego czasu w kuchni, wyszukanych składników, czy zaawansowanego sprzętu. W prosty i szybki sposób przygotujesz na pozór niezdrowe danie w domowej fit wersji, które będzie równie smaczne, a przy tym zdecydowanie zdrowsze. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kotlety do hamburgerów, które będą najlepsze, nie zwlekaj i przewiń dalej, aby poznać nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Świetnie sprawdzi się na obiad dla całej rodziny, danie dla gości na imprezę, czy nawet jako składnik innych dań obiadowych, niekoniecznie burgerów. Jeśli raz wypróbujesz nasz przepis, na pewno zostanie on w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w kotletach do hamburgerów
Lista alergenów dla kotletów do hamburgerów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kotletów do hamburgerów
Kotlety do burgerów możesz przygotować też mięsa drobiowego, które jest nieco mniej kaloryczne.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.